امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163825
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 270
به گزارش  پیروان مــوعــود، نبردها بین ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با گروه‌های مسلح در چند محور در ریف شهر حلب و اطراف آن ادامه دارد. این ...

به گزارش  پیروان مــوعــود، نبردها بین ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با گروه‌های مسلح در چند محور در ریف شهر حلب و اطراف آن ادامه دارد. این نبردها در سایه حملات موشکی و هوایی گسترده به محل استقرار و جابجایی تروریست‌ها و خطوط پشتیبانی آنها صورت می‌گیرد.

یک منبع نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، کنترل گروه‌های مسلح بر آکادمی نظامی الاسد در اطراف شهر حلب را رد و تاکید کرد این آکادمی در کنترل کامل ارتش سوریه است و شایعات رسانه‌های مخالف در چارچوب جنگ روانی و برای بالابردن روحیه عناصر مسلح آنها است که در شکستن محاصره محله های شرقی شهر حلب شکست خورده‌اند.

در همین حال، یک فروند بالگرد تجمع تروریست‌ها در شمال منطقه اریحا در ریف شهر ادلب را هدف قرار داد. تروریست‌ها قصد عزیمت به سمت شهر حلب برای حمایت از سایر گروه‌های تروریستی باقی مانده در ریف این شهر را داشتند.

در این عملیات، 6 خودرو از جمله یک خودروی حامل مهمات آنها منهدم و ده‌ها نفر از آنها کشته و زخمی شدند که ابوسیاف الاردنی فرمانده این گروه از جمله زخمی ها بود.

این درحالی است که پایگاه‌های خبری گروه‌های مسلح نیز در آمار جدید  خود به کشته شدن 64 فرد مسلح در طول 24 ساعت گذشته در نبردهای جاری با ارتش سوریه در ریف جنوبی شهر حلب و محورهای غرب این شهر اذعان کردند.

گروههای مسلح پیشتر نیز به کشته شدن 56 نفر از عناصر خود اذعان کرده بودند که با احتساب آنها، شمار عناصری که گروههای مسلح به کشته شدن آنها از آغاز حمله به ریف جنوبی حلب در 31 ژوئیه اذعان کردند، به 120 نفر رسید.

در همین حال، منابع میدانی کشته شدن بیش از 250 تروریست تا این ساعت و زخمی شدن صدها نفر از آنها را تایید کردند. این درحالی است که تعداد زیادی تروریست خارجی وجود دارد که خطرناکترین آنها دو گروه ترکستانی و چچنی هستند که شمار کشته‌های خود را اعلام نکرده‌اند.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار