امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163828
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 208
به‌ گزارش پیروان مــوعــود ، گروه‌ تروریستی داعش در سالروز کشتار ایزدیان شهر سنجار (شنگال) در شمال عراق، با انتشار یک ویدیو بار دیگر کردها ...

به‌ گزارش پیروان مــوعــود ، گروه‌ تروریستی داعش در سالروز کشتار ایزدیان شهر سنجار (شنگال) در شمال عراق، با انتشار یک ویدیو بار دیگر کردها را تهدید کرد.

گروه‌ تروریستی داعش در این ویدیو کردها را به‌ دو گروه‌ ملحد و با ایمان تقسیم کرده‌ است و از گروه‌ ایماندار درخواست کرد که‌ هرچه‌ زودتر به‌ صفوف داعشی ها بپیوندند.

همچنین در این ویدیو داعش ادعا کرده‌ است که‌ می خواهد کردها را از زیر بیرق صفویان شیعه‌ آزاد کند و آنها را به‌ دامان امت اسلامی بازگرداند.

در این ویدیو که‌ به‌ زبان کردی منتشر شده‌ است به‌ علمای دینی کرد هم توهین شده‌ است و از آنها با عنوان جاهل و با عقاید مشوش نام برده‌ می شود.

در بخشی دیگر از ویدیو، داعش به‌ شاخه‌ های اهل تصوف در میان کردها بشدت حمله‌ کرده‌ و آنها را ملحد نامیده‌ است که‌ باید قتلعام شوند.

در این ویدیو سه‌ کرد داعشی با نام های "ابو علی کردی"، "ابو علقم کردی" و "ابو خطاب کردی" همزمان با خواندن بیانیه‌ داعش، به‌ کردها و علمای دینی کرد بارها توهین می کنند.

شایان ذکر است که‌ دیروز سالگرد کشتار و قتلعام ایزدی های شهر شنگال به‌ دست داعش بود، دو سال پیش گروه‌ تروریستی داعش با حمله‌ به‌ شهر سنجار (شنگال) دست به‌ کشتار مردم شهر که‌ ایزدی هستند، زد.

داعش با بستن همه‌ راه‌ های خروجی شهر سنجار، مردم ایزدی را ناچار کرد تا به‌ کوه‌ شنگال بگریزند تا در کوه‌ در بی آبی و گرسنگی جان دهند، همان نقشه‌ کشتار ارمنی ها در بیابان های سوریه‌ در زمان امپراطوری عثمانی ها.
 

منبع: خانه ملت

برچسب ها: تهدید,داعش,کرد
آخرین اخبار