امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16383
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، جواد صادقی رئیس مجتمع قضائی خانواده دو گفت: یکی از کارهایی که در مجتمع قضایی خانواده به مناسبت نیمه شعبان اجرا شد این ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، جواد صادقی رئیس مجتمع قضائی خانواده دو گفت: یکی از کارهایی که در مجتمع قضایی خانواده به مناسبت نیمه شعبان اجرا شد این بود که به زوج‌هایی که برای طلاق به این مجتمع مراجعه کرده بودند توصیه کردیم که به خاطر عید حضرت امام زمان(عج) و فارغ از اختلافات گذشته دوستانه با هم صحبت کنند بلکه به یمن این عید بزرگ مشکلاتشان حل شود.

صادقی در ادامه گفت: ازدواج امر بسیار مهمی است و بعضی‌ها به اهمیت آن توجه ندارند و آن را با معامله اشتباه گرفتند درحالی که سرنوشت یک عمر یک زوج جوان بستگی به ساعت عقد دارد و متاسفانه زوج‌ها امروزه به چیزهایی توجه دارند که در اسلام ارزش نیست. که اگر جوانان ما به ارزش‌های اسلامی دلبسته شوند قطعاً زندگیشان ریشه‌دار می‌شود.

وی در ادامه افزود: ارزش‌ها در دین اسلام اول این است که گول ظاهر را نخوریم و به خانواده اهمیت بدهیم و دلبسته مال و ثروت زیبایی و یا عنوان موقعیت طرف مقابل یا پدر و مادرش نشویم که همه اینها از بین رفتنی است.

رئیس مجتمع قضائی خانواده در ادامه افزود: امروزه در دادگاه‌ها شاهد این هستیم که زوج‌ها از ابتدای امر انتخاب درست و صحیح انجام نداده‌اند، از جوانان می‌خواهیم انتخاب عجولانه نداشته باشند و کسی که مورد توجهشان است و فقط ظاهر او را می‌بینند کمی تحمل کنند و با استفاده از همفکری بزرگترها تصمیم بگیرند.

وی تاکید کرد: ازدواج امر حساسی است که اگر در آن اشتباه شود، زمانی متوجه می‌شوند که خیلی دیر است توصیه می‌کنیم که جوانان در انتخاب ابتدایی از نظر بزرگترها استفاده کنند و بعضی مسائل ظاهری را در نظر نگیرند، وقتی که طرف ظاهر مناسبی داشته باشد ولی شخصیت بیماری داشته باشد باعث می‌شود که زندگی از هم پاشیده شود. 

صادقی در ادامه افزود: همچنین توجه به امر مشاوره در قبل از ازدواج و مراجعه به دفاتر مشاوره برای شناخت خیلی مهم است، توجه به وضعیت جسمی با مراجعه به پزشک قبل از ازدواج دقت لازم را داشته باشند که خدای نکرده فرد مورد نظر معتاد نباشد که فرد معتاد مانند کسی است که سرطان لاعلاج دارد و معتادی که نمی‌تواند خودش را حفظ کند، چگونه می‌خواهد طرف مقابل را در زندگی مشترک حفظ کند.

وی تأکید کرد: توجه داشته باشیم فرد مورد انتخاب متدین و دین‌دار باشد و کسی که خود را از نامحرم می‌پوشاند و یا به نامحرم نگاه نمی‌کند این آدم در آینده و در زندگی مشترک نیز همینگونه خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار