امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16385
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران برای افتتاح چند پروژه نفتی فردا ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران برای افتتاح چند پروژه نفتی فردا عازم جزیره لاوان می‌شود.

در این سفر قرار است، چندین پروژه در حوزه نفتی و گازی به بهره برداری برسد که می توان به افزایش تولید بنزین در پالایشگاه لاوان و سایر محصولات نفتی و همچنین بهبود ذخیره سازی نفت در مخازن ذخیره ای اشاره کرد.

بهره برداری از شبکه جدید جمع آوری گازهای مشعل، مخازن جدید ذخیره سازی آب و تاسیسات جدید نفتی و مخابراتی و آزمایشگاه‌های مرجع فرآورده‌های نفتی از دیگر پروژه هایی که در این سفر به بهره‌برداری می رسد.

جزیره لاوان از توابع دهستان لاوان در بخش کیش شهرستان لنگه استان هرمزگان است و در مقابل منطقه گاوبندی و شیبکوه قرار دارد ولی به منطقهٔ شیبکوه نزدیکتر است.

طول جزیره لاون 25 و عرض آن 4/5 الی 7 کیلومتر بوده و این جزیره پس از جزایر قشم و کیش بزرگ‌ترین جزیره ایران در آبهای خلیج فارس است. جزیره لاوان دورترین جزیره نسبت به مرکز استان هرمزگان محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، شرکت نفت فلات قاره ایران چند سکوی استخراج و بهره‌برداری نفتی از جمله سکوی سلمان، سکوی بلال، سکوی رسالت (مشهور به R1) و سکوی رشادت (مشهور به R4) در نزدیکی جزیره دارد که رفت و آمد به این سکوها با بالگرد و کشتی انجام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار