امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163899
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 285
به گزارش «پیروان موعود»، اخیرا شمار کثیری از شیعیان نیجریه از وضعیت نامساعد رهبر شیعیان این کشور و رفتار ضد انسانی زندانبان های ...

به گزارش «پیروان موعود»، اخیرا شمار کثیری از شیعیان نیجریه از وضعیت نامساعد رهبر شیعیان این کشور و رفتار ضد انسانی زندانبان های نیجریه ای با وی ابراز نارضایتی کرده اند.

بنا بر اعلام منابع آگاه، چشم شیخ زکزاکی که بر اثر اصابت گلوله از حدقه خارج شده باید مورد رسیدگی پزشکان قرار گیرد که از این کار ممانعت به عمل می آید.
محدودیت ملاقات خانواده شیخ زکزاکی با وی و وضعیت رو به وخامت وی، از دیگر مطالبات شیعیان این کشورعنوان شده است.

بر اساس اعلام کارشناسان جهان تشیع، هدف ارتش نیجریه پس از دستگیری شیخ زکزاکی نابودی حرکت اسلامی در شهر های مختلف نیجریه بوده است.

پیشتر شیخ «اسماعیل شعیب» معاون شیخ زکزاکی تاکید کرده بود: در حال حاضر چندین شبکه وهابی با حمایت کشورعربستان به زبان مردم نیجریه علیه شیخ زکزاکی، تشیع و ایران فعالیت می کنند و این در حالی است که حرکت اسلامی حتی یک شبکه در اختیار ندارد.
اسماعیل شعیب افزود: در حال حاضر امنیت کشور نیجریه توسط رژیم صهیونیستی تامین می شود و یک هفته پیش از حمله ارتش نیجریه به حسینیه صاحب الزمان (علیه السلام)، کشتار شیعیان و دستگیری شیخ زکزاکی رئیس ارتش نیجریه در به سرزمین های اشغالی سفر کرده بود.
اسماعیل شعیب یادآورشد:حکومت نیجریه اجازه آزادی شیخ زکزاکی را از زندان نمی دهد زیرا می ترسد که علیه آنها دست به افشاگری بزند.

وی اظهار کرد: با حمله ارتش به حسینیه صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهر زاریا هزار نفر از شیعیان به شهادت رسیده و پنج هزار نفر از شیعیانی که به دفاع از شیخ آمده بودند یا در آتش سوخته و یا مفقود شدند.

در روز 13 دسامبر 2015 بر اثر حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیةالله ، شیخ ابراهیم زکزاکی نیز زخمی شد و توسط ارتش دستگیر و زندانی شد.
ارتش نیجریه مدعی شده است تلاش هواداران شیخ برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه در منطقه زاریا علت دستگیری این رهبر بزرگ تشیع در نیجریه بوده است.تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها