امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16395
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمد نجار وزیر کشور در مراسم روز ملی اصناف با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمد نجار وزیر کشور در مراسم روز ملی اصناف با اشاره به این نکته که هدف اصل 44 را حضور بیشتر مردم در اقتصاد و واگذاری تصدی‌گری‌های دولت به بخش خصوصی و از جمله اصناف دانست و بر اجرای نهایی این اصل تأکید کرد.

وزیر کشور در این همایش با قدردانی از حضور ملت برای تحقق حماسه سیاسی در 24 خرداد ماه اظهار داشت : اقتصاد مردمی و توانمند سازی در عرصه اقتصادی از جمله اقدامات اساسی در تحقق حماسه اقتصادی است و می بایست با برنامه ریزی های لازم شاهد تحقق این حماسه باشیم .

نجار هدف اصل 44 را حضور بیشتر مردم در اقتصاد و واگذاری تصدی‌گری‌های دولت به بخش خصوصی و از جمله اصناف دانست و بر اجرای نهایی این اصل تأکید کرد.

محمد نجار افزود: می بایست اقتصاد کشور را مردمی کرد و مکانیزم واقعی عرضه و تقاضا را جایگزین قیمت گذاری فعلی کنیم.

وی با بیان اینکه اصناف به عنوان گروه های مستقل نقش مهمی را در اقتصاد کشور بر عهده داشته‌اند، گفت : اجرای طرح‌های اقتصادی کشور همچون هدفمندی‌ یارانه‌ها و کنترل بازار با مشارکت اصناف صورت گرفت که در این زمینه ها باید از این مجموعه ها تشکر ویژه شود.

وزیر کشور گفت: خدا را شاکر هستیم که در 24 خرداد حماسه سیاسی به دست مردم رقم خورد و حماسه اقتصادی با توجه به پتانسیل کشور موضوعی دست یافتنی است که با کمک جامعه اصناف، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران محقق خواهد شد.

نجار با بیان اینکه اصناف و استانداران با آمادگی کامل برای رفع مشکل مردم در سال گذشته همکاری کردند تاکید کرد: باید مردمی سازی و توانمندی اقتصادی برای افزایش تولید، کاهش قیمت و بالا بردن کیفیت را در دستور کار قرار دهیم و در نظام پولی کشور تغییر نگرشی صورت گیرد تا پول‌های مردم از سپرده گذاری به سرمایه‌گذاری در تولید منتقل شود.

نجار همچنین گفت: باید واردات محصولات به کشور هدفمند شود که در این هدفمندی باید افزایش کیفیت و ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان در نظر گرفته شود.

گفتنی است این همایش با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان اصناف و رؤسای امور صنفی و اتحادیه صنفی کشور در سالن کنفرانس نمایشگاه دایمی بین المللی برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار