امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163960
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 423
به گزارش «پیروان مــوعــود »، گروه تروریستی داعش به تازگی تصاویر سوال‌برانگیزی را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است. این گروه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، گروه تروریستی داعش به تازگی تصاویر سوال‌برانگیزی را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است. این گروه مدعی است تصاویر مذکور مربوط به تجهیزات نظامی حساسی است که در درگیری‌های اخیر خود در افغانستان به آنها دست یافته است.در این عکس‌ها، انواع مختلفی از تجهیزات نظامی، مهمات و وسایل ارتباطی مشاهده می‌شوند. اما مهمترین عکس مربوط به یک تروریست داعشی است که کارت شناسایی یک سرباز آمریکایی به نام «رایان جی لارسون» را در مقابل دوربین در دست گرفته است.«هنریتا لوین» - سخنگوی وزارت دفاع آمریکا - روز گذشته در واکنش به انتشار این تصاویر از سوی داعش، ادعای ربوده شدن سرباز آمریکایی یادشده را رد کرد.

وی در این باره گفت: "وزارت دفاع آمریکا از حجم بالای گزارشهایی که این روزها درباره ربوده شدن «رایان جی لارسون» در آمریکا به گوش می‌رسد، مطلع است؛ اما تمامی آنها خلاف واقعیت است. سرباز یادشده یکی از متخصصین نظامی آمریکا در افغانستان است و هم اکنون در این کشور در حال انجام وظیفه است."

لوین اضافه کرد: "تنها نکته‌ای که ما در حال بررسی آن هستیم این است که او چگونه و کجا اوراق هویتی خود را گم کرده است."

در صورت صحت این تصاویر، داعش علاوه بر کارت شناسایی سرباز یادشده و مقداری تجهیزات نظامی، به یک گیرنده رادیویی بی‌سیم نیز دست یافته است.

«شان اسنو» یکی از سربازان کهنه‌کار ارتش آمریکا که در چندین عملیات اطلاعاتی در افغانستان و عراق حضور داشته است، می‌گوید این گیرنده رادیویی از نوع PRC-148 است که با عنوان MBITR نیز در ارتش آمریکا شناخته می‌شود.

به گفته وی، این گیرنده رادیویی چندبانده، یکی از رایج‌ترین دستگاه‌های بی‌سیم قابل‌حمل در میان نیروهای ائتلاف و ناتو است و اگر داعش واقعاً به یک یا چند نمونه از این دستگاه که در دهه 90 میلادی از سوی متخصصین فرماندهی عملیات‌های ویژه ارتش آمریکا طراحی و ساخته شد، دست یافته باشد، می‌تواند ضمن ایجاد اختلال در ماموریت‌های ناتو در افغانستان و پاکستان، با رمزگشایی پیغامهای آن به آسانی از چنگ نیروهای آمریکا و ناتو فرار کند.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها