امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163977
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 250
به گزارش پیروان مــوعــود؛ سید «علی الیاسری»، فرمانده سرایا الخراسانی از گروه‌های بسیج مردمی عراق بر ادامه عملیات نظامی در استان ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ سید «علی الیاسری»، فرمانده سرایا الخراسانی از گروه‌های بسیج مردمی عراق بر ادامه عملیات نظامی در استان الانبار در غرب عراق تاکید کرد و گفت: در پی پاکسازی منطقه «جزیره الخالدیه» در شرق رمادی نیروهای بسیج مردمی به سوی مناطق بالایی رود فرات رسیدند.

وی افزود: پس از تکمیل آزادسازی «شرقاط» در استان صلاح الدین، نبرد آتی نیروهای بسیج مردمی در «حویجه» در شمال کرکوک خواهد بود و به دنبال آن نبرد بزرگ که آزادسازی موصل در شمال عراق است آغاز می‌شود.

الیاسری گفت: نیروهای عراقی در ادامه پیشروی‌های خود به سمت موصل، در آستانه آزادی کامل شرقاط هستند تا کنترل مهمترین نقاط مسیری که استان نینوا به استان صلاح الدین متصل می‌کند، در اختیار گرفته باشند.

فرمانده بسیج مردمی عراق درباره شایعات مربوط به اینکه ماموریت نیروهای بسیج مردمی به مجرد آزادسازی موصل تمام خواهد شد، گفت: فرمانده کل نیروهای مسلح به بسیج مردمی اعلام کرده که عراق به نیروهای این تشکل رسمی تا 10 سال آینده نیاز دارد.

وی تاکید کرد: نخست وزیر عراق هم اخیرا از تلاش دولت این کشور برای بازسازی ساختار بسیج مردمی به منظور ارتقای سطح عملکرد آن خبر داد و گفت: با این اقدام بسیج مردمی بخشی از نیروهای مسلح عراق به حساب خواهند آمد و از فرمانده کل نیروهای مسلح دستور می‌گیرند.

الیاسری گفت به گفته نخست وزیر عراق بازسازی ساختار بسیج مردمی به صورت تقسیم آنها به واحدهای منظم نظامی است که قوانین ویژه نظامی دارند و پس از بازسازی دیگر هیچ گونه گرایش سیاسی یا حزبی نخواهند داشت و اجازه فعالیت سیاسی نیز ندارند.

پیشتر حیدر العبادی با صدور دستوری بسیج مردمی را به نیروهایی تحت فرمان نخست‌وزیری تبدیل کرده بود.

نیروهای مردمی عراق یا همان حشد شعبی که غالبا از شیعیان تشکیل شده براساس فتوای مرجعیت دینی و پس از سیطره داعش بر بخش‌هایی از این کشور شکل گرفت و تاکنون نقش مهمی در جنگ علیه داعش داشته‌اند اما از سوی برخی افراد و جریان‌های داخلی و خارجی نزدیک به داعش به نقض حقوق بشر متهم شده‌اند. منبع: فارس

 

آخرین اخبار
پربازدید ها