امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163987
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 239
به گزارش «پیروان موعود»، «شیخ احمد تیجان سیلا» یکی از برجسته ترین رهبران شیعه در سیرالئون، رئیس مرکز فرهنگی شیعیان و نماینده ...

به گزارش «پیروان موعود»، «شیخ احمد تیجان سیلا» یکی از برجسته ترین رهبران شیعه در سیرالئون، رئیس مرکز فرهنگی شیعیان و نماینده مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در این کشور محسوب می شود. وی معتقد است: موج تشیع درآفریقا وجود دارد و موج بسیار عظیمی است اما علیه هیچ دین و مذهبی نیست. به اعتقاد وی سنی واقعی، برادر شیعی واقعی است.

به گفته شیخ تیجان سیلا، تکفیری ها همواره آماده حمله به شیعیان و انجام اقدامات تحریک آمیز علیه آنها هستند. محدویت هایی که شیعیان سیرالئون با آن روبرو هستند، تنها و تنها از جانب وهابیت است که تاکنون تنها محدودیت های زبانی بوده است.

وی با محکوم کردن تعرض به «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه از سوی مقامات حاکم این کشور، از مسلمانان و سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر در جهان خواست تا در راستای آزادی وی و رفع بی عدالتی ها علیه شیعیان نیجریه وارد عمل شوند.

موج تشیع در آفریقا موجود است اما علیه هیچ کس نیست

شیخ تیجان سیلا که امام مسجد مرکزی «فری تاون» پایتخت سیرالئون نیز هست، با اشاره به اینکه شیعیان و اهل سنت این کشور در این مسجد همواره نماز وحدت بخش اقامه می کنند، گفت: موجه تشیع در آفریقا موجود است و بسیار هم موج عظیمی است. در راه خدا از سرزنش هیچ سرزنشگری نمی هراسیم. هیچ کس را نسبت به پذیرفتن چیزی وادار نمی کنیم، هیچ مزاحمتی برای ادیان ایحاد نمی کنیم و در قوانین کشورها نیز اخلال ایجاد نمی کنیم بلکه تنها خواهان تبلیغ و نشر دین هستیم همانگونه که در قرآن و احادیث نبوی نیز آمده است.

وی ادامه داد: با هراتهامی که روبرو می شویم، با موعظه نیک، منطق و با رجوع به قران و احادیث شریفه به مقابله با آن می پردازیم.

روحانی برجسته شیعه سیرالئون افزود: به برادران اهل سنت می گوییم؛ همانطور که پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) فرمودند باید  متحد شویم زیرا دشمن یکی است. شیعی واقعی، برادر سنی واقعی است به برادران اهل سنت می گوییم که رسول الله(صلی الله علیه وآله) بین دو قبیله اوس و خزرج و بین سنی و شیعه پیوند برادری ایجاد کردند.

شیخ سیلا ادامه داد: تا زمانی که سنی واقعی وجود دارد، با اهل سنت در جهان هیچ مشکلی نداریم و با آنها نماز را به پا می داریم.

شیخ زکزاکی مسلح به آموزه های اهل بیت است

رهبر شیعیان سیرالئون در ادامه درباره بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه نیز گفت: ما در برابر ظلم و بی عدالتی علیه هیچ کسی ساکت نمی نشینیم و هرگز نمی توانیم ظلم را بپذیریم. مقامات نیجریه باید شیخ زکزاکی را آزاد کنند زیرا ما معتقدیم که ارتباطی با کسی یا چیزی ندارد و تنها رسالت پیامبر(صلی الله علیه وآله)  و ائمه علیهم السلام را تبلیغ می کند و مسلح به آموزه های آنها است.

وی از مسلمانان نیجریه و جهان خواست تا در راستای آزادی شیخ زکزاکی و رفع بی عدالتی از وی اقدام کنندو بیان کرد: مظلومیت شیعه تنها در آفریقا نیست بلکه در سراسر جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین سیلا افزود: ما با حق و حقیقت هستیم. تعرض به مقام  اهل بیت علیهم السلام بویژه امام حسین(علیه السلام)  و مظلومیت ایشان ما را واداشته است تا از مظلوم دفاع کنیم و ظلم و بی عدالتی را هرگز نپذیریم و براساس رضای خداوند عزوجل و رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) رفتار کنیم لذا ما حق را بر زبان می آوریم و لو اینکه تلخ باشد. حق بالاتر از هرچیزی است و فراتر از آن چیزی نیست.

دولت سیرالئون حامی گفتگوی بین ادیان است

شیخ سیلا در ادامه از نقش دولت سیرالئون در حل اختلافات و سوء تفاهمی که بین مذاهب موجود در این کشور بروز می کند، تمجید کرد و یادآور شد: رئیس جمهور سیرالئون از حامیان گفتگو و توافق بین ادیان بویژه شیعه و سنی است. این موضوع در سیرالئون وجود دارد. بین ما و اهل تسنن در سیرالئون  چه انهایی که در دولت هستند و چه غیره، هیچ اختلاف و نزاعی وجود ندارد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها