امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16409
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 240
«فاطمه کورجان دوغان» یکی از فعالان سیاسی اسلامگرای ترکیه و فعالان وقایع پارک‌گزی میدان تقسیم در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«فاطمه کورجان دوغان» یکی از فعالان سیاسی اسلامگرای ترکیه و فعالان وقایع پارک‌گزی میدان تقسیم در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استانبول به تشریح دلایل حمایت خود از مطالبات تظاهرکنندگان و مخالفت با دولت اردوغان پرداخت.

خانم دوغان با بیان اینکه ملک متعلق به خداست، تاکید کرد به عنوان یک انسان مسلمان از تظاهرات علیه انحصار طلبی‌های دولت اردوغان حمایت می کند.

دولت اردوغان نتوانست نمادهای اسلامی در تظاهرات را تحمل کند

این فعال سیاسی تصریح کرد: گروهی که وی در این تظاهرات با اتفاق اعضای آن شرکت کرده بود در بدو امر این هدف را دنبال می‌کرد که مانع پیشکش کردن فضای سبز متعلق به مردم به سرمایه دارها شود، ولی به دنبال حمله ظالمانه نیروهای پلیس به حضور آرام و صلح آمیز آنان ابعاد ماجرا تغییر کند.

وی افزود: بعد از این حمله، مقاومت ابعاد بزرگتری پیدا کرد و مسئله از محدوده پارک‌گزی و میدان تقسیم فراتر رفت و به ظلم علیه انسان‌ها تبدیل شد و متعاقب آن وی و اعضای گروه یک نمازخانه در محل ایجاد کردند.

این فعال ترکیه‌ای خاطرنشان کرد که اعضای گروه در این نمازخانه نماز خود را اقامه می کردند، ولی نیروهای پلیس در شبیخون های بعدی اقدام به تخریب این نمازخانه نمودند، زیرا اصولاً با هدف تخریب این نمازخانه شبیخون زده بودند.

وی گفت در آن لحظه یکی از اعضای گروه مشغول خواندن قرآن بوده که مورد شبیخون واقع شده اند.

خانم دوغان تصریح کرد: دولت اردوغان نمی‌خواست در پارک گزی نمادی از اسلام دیده شود، دولت اردوغان نمی خواست ما با هویت اسلامی‌امان در آنجا حضور داشته باشیم تا بتوانند سایر تظاهرکنندگان را گروهی بی‌دین و ایمان معرفی کنند.

مسلمانان ترکیه مخالف استثمار انسان‌ها توسط دولت اردوغان هستند

این فعال سیاسی مسلمان در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهارداشت: آیات خدا انحصارگرایی و تخصیص ملک به سرمایه خصوصی را درست نمی داند و اگر دولتی که خود را مسلمان نامیده، دست به این کار بزند، ما مسلمانان در مقابل این تصمیم ایستادگی می کنیم.

وی افزود: اردوغان در انتخابات 1994 می‌گفت اگر لازم باشد به مراکز فساد و فحشا هم رفته و به مشکلات مردم گوش می‌دهیم، تا بتواند رای مردم را جلب کند. اما حالا معلوم نیست که چرا این انسان‌ها همگی عیاش و بد نامیده می شوند. معلوم نیست چرا انسان‌ها را به چپ و راست و کرد و علوی دسته بندی می کنند. اما وقتی که رای می خواهند همگی شهروندان و همشهری های اردوغان می شوند و وقتی همین انسان ها علیه اشتباهات وی عصیان می کنند، هویت شان عوض می شود!

اردوغان مردم و پلیس را رو در روی یکدیگر قرار داد/فراتر از دیکتاتوری

خانم دوغان در ادامه تصریح کرد: من انتظار این همه مظالم را از دولت اردوغان نداشتم. آنچه اردوغان کرد، فراتر از دیکتاتوری است. زبان و بیان وی همواره تحریک آمیز است، کما اینکه مردم را تحریک کرد و بعد هم پلیس را وادار به حمله به مردم کرد. اردوغان نخست وزیری است که مردم و پلیس را رو در روی یکدیگر قرار داد.

این فعال سیاسی ترکیه‌ای در ادامه تصریح کرد: اردوغان دم از بی‌اخلاقی در پارک گزی می‌زند، ولی من هیچ حرکت غیراخلاقی در آنجا ندیدم. وقتی پلیس نبود آنجا مثل بهشت بود و وقتی پلیس آمد تبدیل به جهنم شد. هیچ کس نه به من و نه به سایر بانوان به عنوان یک زن محجبه حمله ور نشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت حزب حاکم عدالت و توسعه همواره علویان را سرکوب کرده و حقوق شان را غصب نموده است. برای مثال عبادتگاه علویان مورد قبول واقع نشد و به همین دلیل طبیعی بود که علویان ترکیه از این تظاهرات حمایت کردند. من به عنوان یک مسلمان معتقدم که ملک متعلق به خداست و به عنوان یک مسلمان برای ایستادگی در برابر مظالم دولت اردوغان در پارک گزی به آنجا رفتم و از این مردم و تظاهرات شان حمایت کردم.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها