امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۵:۰۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1641
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 213
سعید زمانیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار داشت: آب از انفال به شمار می‎رود و متعلق به همه است اما زمانی که مردم استان ما از ...

سعید زمانیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار داشت: آب از انفال به شمار می‎رود و متعلق به همه است اما زمانی که مردم استان ما از کم‎آبی رنج می‎برند ضرورتی برای انتقال آب وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر مردم استان ما برای تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی خود با مشکل جدی روبه‌رو هستند برهمین اساس شایسته نیست در حالی که مردم استان تشنه هستند آب به استان دیگری منتقل شود.

زمانیان با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری تنها از هفت درصد آب زاینده‌رود بهره‌مند است، تصریح کرد: این در حالی است که 93 درصد از آب زاینده‌رود به استان اصفهان واریز می‎شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با انتقال آب مازاد مشکلی نداریم، اظهار کرد: زمانی که آب موردنیاز مردم استان در بخش شرب، کشاورزی و صنعت تامین شد انتقال آب به استان‌های دیگر هیچ مانعی ندارد.

زمانیان بر ضرورت پرداخت حق‎آبه مردم این استان تاکید کرد و گفت: در صورتی با انتقال آب موافقت می‌کنیم که آب مازاد باشد و انتقال آب نه از طریق حفر تونل بلکه از طریق لوله انجام شود.

وی افزود: این در حالی است که گوش شنوا در وزارت نیرو وجود ندارد و با توجه به تذکرات و سئوالاتی که از وزیر نیرو انجام شده اما هنوز مردم استان به حقوق خود در این حوزه دست پیدا نکرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت آگاه‌سازی مردم نسبت به مسئله آب استان تاکید کرد و گفت: مردم استان باید نسبت به این موضوع حساس باشند چراکه در صورتی که این مسئله از سوی مسئولان رفع نشود به بدنه جامعه کشیده می‎شود و تبعات اجتماعی به بار می‎آورد.
انتهای پیام/68004/صا30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها