امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164120
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۸
تعداد بازدید: 242
به گزارش «پیروان مــوعــود »، همزمان با روز حادثه تروریستی قتل کشیش فرانسوی که تیتر تمام اخبار را تشکیل می‌داد، بیش از ده‌ها ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، همزمان با روز حادثه تروریستی قتل کشیش فرانسوی که تیتر تمام اخبار را تشکیل می‌داد، بیش از ده‌ها مسلمان در «موگاشیدو»، پایتخت سومالی قربانی حملات تروریستی شدند که پوشش رسانه‌ای قابل توجهی دریافت نکرد.

به گفته منابع امنیتی در حادثه تروریستی در سومالی یک عامل بمب‌گذار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده را در نزدیکی فرودگاه موگادیشو در مقر صلح‌بانان اتحادیه آفریقا منفجر و بمب‌گذار دوم نیز وسیله انفجاری‌ خود را نزدیک مقر صلح‌بانان آفریقایی منفجر کرد.

بدون شک برای خوانندگان و شنوندگان در کشورهای پیشرفته دنیا، فرانسه دنیای متفاوتی از سومالی است و همانگونه که کمپین کاندیدای جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا(دونالد ترامپ) و اروپایی‌های راستگرای افراطی، افراط‌گرایی اسلامی را به اسلام‌هراسی تبدیل کرده‌اند، غرب هنوز هم به نادیده گرفتن این حقیقت که تعداد بیشمار قربانیان تروریسم در دنیا را مسلمانان تشکیل می‌دهند، ادامه می‌دهد.

این حقیقت نیز همچنان ناگفته می‌ماند که زندگی قربانیان مسلمان حملات تروریستی در جهان سوم همانند قربانیان معدود غرب ارزشمند است و فرهنگ مسلمانان که در حال تخریب است، یک فرهنگ معتبر در دنیاست.
موگادیشو، پایتخت و بزرگترین شهر کشور آفریقایی سومالی است. این شهر در سده دهم میلادی توسط اعراب مهاجر بنا شد که این مهاجران بعدها با مردم محلی درآمیختد.

موگاشیدو چندین قرن به عنوان پایتخت تجارت عربی و مرکز یادگیری محسوب می‌شد که اکنون بقایایی از کاخ‌های قرون وسطا، مساجد باستانی که بزرگ‌ترین مساجد در آفریقا هستند، حتی فانوس دریایی سنگی که به قبل از ورود کلمبیایی‌ها به آمریکا برمی‌گردد، در شهر دیده می‌شود اما امروزه کسی حاضر به بازدید از آنها نیست چون مرگ و ویرانی بر آسمان موگاشیدو سایه افکنده است.

الشباب در سال ۲۰۰۶ میلادی کنترل اغلب نقاط موگادیشو پایتخت سومالی را در دست گرفته بود و تا پیش از حمله نیرهای سازمان ملل به همراه نیروهای آفریقایی در سال ۲۰۱۱ میلادی به سومالی، کنترل نقاطی در مرکز و جنوب این کشور را نیز در اختیار داشت. در سال ۲۰۱۱ میلادی نیروهای سامان ملل با همراهی نیروهایی از کنیا و اوگاندا به مرکز قدرت الشباب در سومالی حمله کرده و این گروه را عقب راندند. با این وجود الشباب هنوز کنترل برخی نقاط سومالی را در دست دارد و در این مناطق به زعم خود قانون شریعت را به اجرا گذاشته است.

الشباب یک گروه افراطی تروریستی است که بعد از سال ۱۹۹۱ زمانیکه گروه‌های شبه نظامی توانستند به دوران دیکتاتوری در سومالی پایان بدهند به وجود آمد. این گروه ریشه‌های فکری خود را از وهابیت عربستان گرفته است.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار