امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164136
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 390
به گزارش پیروان مــوعــود، ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش "روزنه" ای را که عناصر تروریست شنبه گذشته به سمت محله های شرقی حلب بازکرده بودند، زیر آتش ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش "روزنه" ای را که عناصر تروریست شنبه گذشته به سمت محله های شرقی حلب بازکرده بودند، زیر آتش خود بست. گروه‌های مسلح در محورهای الراموسه و دانشکده ها متحمل ضربات ویرانگر نیروی هوایی و واحد توپخانه شدند.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه منطقه الراموسه را تا این لحظه به کنترل در نیاورده اما جاده منتهی به حلب هم اکنون با انواع سلاحها تحت رصد و آتش ارتش قرار دارد و براین اساس، گروههای تروریست دیگر قادر نیستند که از روزنه ای که در ساعات شب ایجاد کردند، استفاده کنند و در نتیجه، محاصره محله های شرقی با بستن کامل این روزنه بار دیگر برقرار شده است.

منابع میدانی گفتند: درپی ورود نیروهای تقویتی گسترده ارتش سوریه و هم پیمانانش به منطقه، یگان های ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان آماده مقابله با هرگونه حمله ای هستند و شاهد شدیدترین نبردها خواهیم بود.

این درحالی است که اهالی محله های شرقی شهر حلب که زیر سلطه عناصر مسلح هستند، خشمگین شده‌اند زیرا برخی از مسئولان میدانی (عناصر مسلح) را شبانه پیش از محاصره دوباره، از این محله ها خارج کرده اند. این امر درسایه اتهام زنی (تروریست ها) به یکدیگر است و آنها همدیگر را به بزدلی متهم می کنند و می گویند که گذرگاه فقط برای خارج کردن برخی افراد "مهم" از محله های شرقی شهر حلب ایجاد شد.

درپی قطع دوباره جاده محله های شرقی شهر حلب و شکست اکثر اهداف تروریست ها برای سیطره بر این شهر و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از آنها در نبردهای دانشکده های نظامی و منطقه الراموسه، بار دیگر ترس و نگرانی بر تروریست های دو گروه جیش الفتح و جیش المجاهدین و سایر گروههای تروریست در چند روستا در ریف غربی شهر حلب و به طور مشخص روستاهای الارتاب، کفرناها، عنجاره و اورم سایه افکند و روحیه آنها فروپاشید و عناصر مسلح در این مناطق اقدام به انتقال خانواده های خود به سمت مرز ترکیه کردند.

در همین راستا، گروه وابسته به مخالفان خارج نشین نظام سوریه موسوم به دیده بان سوریه گفت: حملات هوایی روسیه و سوریه به جنوب غربی شهر حلب ادامه دارد و از ورود هرگونه خودرو به سمت محله های شرقی حلب جلوگیری می شود. اوضاع معیشتی محله های شرقی شهر حلب برعکس محله های غربی شهر این شهر که ارتش سوریه آن را در کنترل خود دارد، دشوار است. دهها کامیون حامل مواد غذایی و سوخت وارد محله های غربی شده است. آنچه ما می خواهیم بیانیه های تبلیغاتی نیست بلکه می خواهیم که وضعیت محله های شرقی هم اینگونه باشد. نیروهای تقویتی ارتش سوریه و هم پیمانانش متشکل از صدها نفر برای آغاز نبرد بزرگی در شهر حلب وارد شده اند.

در همین حال، در حمله هوایی به یک تجمع گروههای مسلح در منطقه الراشدین در غرب حلب 22 تروریست کشته و زخمی شدند که ابوبکر فرمانده جیش المجاهدین و ابواحمد علاء فرمانده شورای نظامی از جمله این عناصر تروریست هستند.

یک مسئول گروه موسوم به "عناصر نفوذ کننده" در جبهه تروریستی النصره به نام ابوالمثنی الحمودی نیز در درگیری با ارتش سوریه در جنوب شهر حلب کشته شد.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها