امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164168
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 369
"شیخ عبدالله الصالح" جانشین دبیر کل جنبش عمل اسلامی بحرین در گفتگو با خبرنگار گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود در خصوص آخرین وضعیت شیخ عیسی قاسم ...

"شیخ عبدالله الصالح" جانشین دبیر کل جنبش عمل اسلامی بحرین در گفتگو با خبرنگار گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود در خصوص آخرین وضعیت شیخ عیسی قاسم و تحصن مردم در منطقه الدراز پرداخت و گفت: به روشنی مشاهده می‌کنیم که رژیم آل خلیفه دچار جنون شده و بر شدت سرکوبگری خود می‌افزاید، از آغاز انقلاب تاکنون و خصوصا طی یک سال و نیم گذشته بر شدت اقدامات سرکوبگرانه آل خلیفه افزوده شده است. این روند افزایشی از سالرد انقلاب 14 فوریه و اشغال بحرین از سوی نیروهای سعودی شدت یافته است.

وی ادامه داد: ملت بحرین به سرکوبگری آل خلیفه عادت کرده است و در یک زندان بزرگ زندگی می‌کند، تفاوت چندانی میان شرایط افرادی که در داخل زندان به سر می‌برند با افرادی که بیرون از آن هستند وجود ندارد، تنها تفاوت این است که افرادی که هم اکنون آزاد هستند می‌توانند از یک منطقه به منطقه دیگر حرکت کنند و گویی درب سلول‌ها باز شده و از یک سلول به سلول دیگر می‌روند.

او در همین زمینه توضیح داد: بحرین تبدیل به یک زندان بزرگ شده است کسی نمی‌تواند بدون اجازه آل خلیفه مسافرت کند و یا بدون اجازه آنان حتی سخن بگوید هم اکنون کار به جایی رسیده است که حتی برای برپایی نماز و انجام فریضه‌های دینی نیز باید از حاکمیت اجازه گرفت.

شیخ عبدالله صالح در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آینده برای ملت و علمای دینی ما روشن است، این انقلابی است که خواسته‌های منطقی و عادلانه ملت را مطرح می‌کند و در این خصوص کوتاه نخواهد آمد. این خواسته‌ها طی سال‌های گذشته همواره مطرح شده‌اند و تا تحقق یافتن آنها انقلاب ادامه خواهد یافت، همانطور که شیخ عیسی قاسم گفت ملت نمی‌تواند پس از این حجم از جانفشانی از خواسته‌های عادلانه و معقول خود عقب نشینی کند.

این مبارز بحرینی به بازداشت‌های گسترده صورت گرفته در بحرین و بازداشت علمای این کشور اشاره کرد و گفت: رژیم آل خلیفه قصد دارد به وسیله بازداشت‌های گسترده که حتی شامل علمای دینی می‌شود مردم را ترسانده و از حضور آنان در الدراز بکاهد. از این فرصت استفاده کرده و بر ضرورت ادامه حضور مردم در منطقه الدراز برای دفاع از انقلاب بحرین و اهداف آن و همچنین چهره‌های شاخص کشور همچون شیخ عیسی قاسم تاکید می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز مسئله اصلی در بحرین هدف قرار دادن گروه سیاسی خاصی که مطالبات سیاسی عادلانه‌ای را مطرح می‌کنند نیست بلکه مسئله این است که کل افراد یک مذهب مشخص هدف حملات آل خلیفه قرار گرفته‌اند و تلاش می‌شود وجود این مذهب از بحرین حذف شود.

او در خصوص شیخ عیسی قاسم گفت: شیخ عیسی قاسم به دلیل تشویق مردم به فعالیت‌های مسالمت آمیز برای رژیم همچون سوپاپ اطمینان بود آما آنان این مسئله را درک نمی‌کنند و به آن اهمیت نمی‌دهند و متاسفانه از شیخ انتقام گرفته و تلاش می‌کنند با وارد کردن اتهامات واهی به وی او را خوار کنند.

وی در پایان تاکید کرد: مردم بارها خطاب به آل خلیفه تاکید کرده‌اند که نمی‌توانید به شیخ عیسی قاسم دست یابید مگر با عبور از روی پیکرها و خون ما، هرگونه تعرض به شیخ عیسی قاسم به معنی ریخته شدن خود مردم بی دفاع بحرین است و می‌تواند اقدامی بسیار خطرناک باشد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدید ها