امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164174
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 305
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از اسپوتنیک، «راشد بن عبدالله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین، روز جمعه با صدور حکمی، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از اسپوتنیک، «راشد بن عبدالله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین، روز جمعه با صدور حکمی، اعلام کرد تمامی کسانی که تابعیت بحرینی از آنها سلب شده است، «اتباع خارجی» محسوب می‌شوند.

وزیر کشور بحرین از کسانی که سلب تابعیت شده‌اند، خواست ظرف 4 هفته از تاریخ سلب تابعیت‌شان، وضعیت خودشان را در این کشور مشخص کنند.

رژیم آل‌خلیفه طی 2 سال گذشته ده‌ها شهروند این کشور را به اتهام‌هایی از قبیل «تروریستی، تلاش برای ایجاد فتنه‌های قومی و خشونت»، سلب تابعیت کرده است.

این رژیم در حالی سیاست سرکوب علیه مخالفان داخلی‌اش را به شیوه مدرن در پیش گرفته که «اعطای تابعیت بحرینی به اجانب» را در دستور کار قرار داده است.

یکی از بارزترین شخصیتی، که اخیرا سلب تابعیت شد، آیت‌الله شیخ «عیسی احمد قاسم» رهبر معنوی شیعیان بحریان است.

تصمیمات «سختگیرانه» علیه انجمن‌ها و شخصیت‌های مخالف در بحرین به‌ویژه سلب تابعیت از آنها با واکنش اعتراضی ایالات متحده و کشورهای غربی مواجه شده است و سازمان‌های و نهادهای حقوق بشر بین‌المللی نیز این اقدامت رژیم بحرین را محکوم کرده‌اند.

از سوی یگر، بحرین آنچه را که «مداخله آشکار» خوانده، محکوم کرده و مدعی شده است: چنین تصمیم‌هایی توسط دادگاه‌های بحرینی آن هم پس از ثابت شدن اتهام‌های کسانی که سلب تابعیت شده‌اند، صادر شده است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار