امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164215
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 272
به گزارش پیروان مــوعــود، بر اساس اعلام پنتاگون پس از تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه بر شهر منبج در شمال سوریه، داعش در آستانه شکست در این منطقه قرار ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بر اساس اعلام پنتاگون پس از تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه بر شهر منبج در شمال سوریه، داعش در آستانه شکست در این منطقه قرار دارد.

در همین رابطه «گوردون تروبریج» معاون سخنگوی رسانه‌ای وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: علی‌رغم ادامه درگیری‌ها در منبج، داعش آشکارا در آستانه شکست در این منطقه  قرار دارد. وی افزود: این گروه تروریستی در منبج شکست خورده و سیطره خود را در این شهر از دست داده است.

 وی درباره شایعه ربوده شدن دو هزار نفر از ساکنان شهر رقه از سوی داعش اعلام کرد: مسئولان آمریکا از گزارش‌های این حادثه مطلع هستند، اما نمی‌توانند آن را تایید کند.  

شهر منبج به خاطر قرار گرفتن در مسیر انتقال کمک های عناصر داعش میان استان الرقه؛ مهمترین سنگر داعش در سوریه و مرزهای ترکیه، از اهمیت راهبردی برخوردار است و آزاد سازی آن کمک زیادی به محاصره داعش خواهد کرد.

نیروهای سوریه دموکراتیک که هسته اصلی آنها را نیروهای کرد «یگان های دفاع از مردم» و نیروهای عربی تشکیل می دهند، ۱۶ مرداد توانستند با حمایت حملات هوایی ائتلاف بین المللی علیه داعش، شهر منبج را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

گفتنی است که عناصر گروه تروریستی در جریان عقب نشینی از این شهر بیش از دو هزار شهروند سوری را ربوده بودند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند که نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند این غیر نظامیان را به همراه جمعی دیگر که قبلا گروگان گرفته شده بودند و منابع آگاه آنها را تا شش هزار نفر اعلام کرده اند، آزاد کنند.

منبع: مهر

آخرین اخبار