امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164231
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 300
به گزارش پیروان موعود، حسین طهماسبی در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: کشور عربستان در سال جاری برای هیچ یک از ایرانیان ساکن در اروپا ویزا صادر نکرده و ...

به گزارش پیروان موعود، حسین طهماسبی در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: کشور عربستان در سال جاری برای هیچ یک از ایرانیان ساکن در اروپا ویزا صادر نکرده و اعلام کرده است که این عده تنها با پاسپورت های سایر کشورها می توانند در عربستان حاضر شوند.

وی افزود: جلسه ای را مسئولین سفارت عربستان برگزار کردیم اما آنها به طور قطع اعلام کردند که برای ایرانیان حاضر در اروپا ویزا صادر نمی کنند.

مدیر کاروان حج ایرانیان مقیم اروپا با اشاره به فراهم شدن شرایط جهت حضور در کشور عربستان برای ایرانیانی که دارای دو پاسپورت هستند اظهارکرد: تنها ایرانیانی که دارای دو پاسپورت هستند می توانند در مناسک حج حاضر شوند و شرایط اعزام اکنون برای سایر افراد فراهم نیست.

طهماسبی از لغو پروانه فعالیت یکی از کاروان های ایرانی مقیم اروپا خبر داد و تصریح کرد: یکی از کاروان های ایرانی که در اروپا اقدام به اعزام حجاج می کند به این خاطر که مدیر آن نسبت به عملکرد کشور عربستان در حادثه منا انتقاد کرده بود، پروانه خود را از دست داد.

وی ادامه داد: بعد از این حادثه، مسئولان سعودی پیشنهاد رشوه ای را به مدیر این کاروان ارائه کرده بودند و از وی درخواست داشتند که در رسانه های اروپایی از نحوه برگزاری مراسم حج در کشور عربستان تعریف کرده تا بار دیگر مجوز این کاروان را صادر کنند.

مدیر کاروان حج ایرانیان مقیم اروپا با بیان اینکه « کشور عربستان باید بابت اتفاقات رخ داده در حادثه منا از مسلمانان جهان عذرخواهی کند» گفت: متاسفانه با وجود اینکه بیش از یک سال از حادثه منا می گذرد اما کشور عربستان هنوز از مسلمانان جهان بابت این حادثه عذرخواهی نکرده است.

طهماسبی با ارائه آماری از تعداد مسلمان اعزام شده از سراسر اروپا، امریکا و کانادا به کشور عربستان در ایام حج خاطرنشان کرد: در این ایام بیش از 350 هزار مسلمان راهی مناسک حج می شود و سال گذشته در حادثه منا از میان کاروان اروپائیان 2 تن که اهل کشور انگلیس بودند جان خود را از دست دادند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها