امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16427
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، قاضی «صقر صقر» در لبنان حکم دستگیری 132 نفر از شبه نظامیان سلفی لبنانی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، قاضی «صقر صقر» در لبنان حکم دستگیری 132 نفر از شبه نظامیان سلفی لبنانی از جمله احمد الاسیر سرکرده این شبه نظامیان را به اتهام ایجاد آشوب در شهر صیدا صادر کرد.

همچنین در میان افرادی که باید دستگیر شوند، نام «فاضل شاکر» خواننده لبنانی که عضو سلفی‌ها در این کشور شده و برادر احمد الاسیر نیز دیده می شوند.

از سوی دیگر نشست امنیتی وزرای کابینه لبنان به ریاست میشل سلیمان رئیس جمهور این کشور که در قصر «بعبدا» بیروت برگزار شده بود، به پایان رسید.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که شهر صیدا در جنوب لبنان از روز گذشته درپی حملات طرفداران شیخ احمد الاسیر-مفتی سلفی مورد حمایت عربستان و قطر- شاهد موجی از ناآرامی‌ها بوده است.

بنابر گزارش‌ها دستکم 16 نفر از نیروهای ارتش لبنان در درگیری‌های اخیر در صیدا کشته و هزاران نفر نیز زخمی شده‌اند.

همزمان خبرگزاری آناتولی از حضور 60 نفر از نیروهای گروهک القاعده‌ای موسوم به «جند الشام» در ناآرامی‌های اخیر در شهر صیدا خبر داد.

جند الشام یکی از شاخه‌های القاعده در منطقه است که در اردوگاه آوارگان فلسطینی در عین الحلوة لبنان فعالیت می‌کند.

از سوی دیگر در عرصه میدانی، نیروهای ارتش به شدت با نیروهای الاسیر در محدوده‌ای در محله عبرا در شهر صیدا درگیر شده و در این درگیری‌ها «بلال بدر» از رهبران جبهه النصره سوریه نیز حضور داشت که  هدف قرار گرفت و زخمی شد.

این درحالی است که ساعتی قبل روسیا الیوم هم از زخمی شدن احمد الاسیر خبر داده بود.
 
المنار لبنان همچنین به نقل از برخی منابع رسانه ای از کشته شدن عبد الرحمن شمندر مسئول نظامی گروه سلفی الاسیر خبر داد
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها