امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164296
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان مــوعــود »، شیخ «حسین الدیهی» معاون جمعیت «الوفاق» بزرگترین جمعیت معارض بحرین بیانیه‌ای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، شیخ «حسین الدیهی» معاون جمعیت «الوفاق» بزرگترین جمعیت معارض بحرین بیانیه‌ای دارای ۵ بند درباره تحولات اخیر این کشور به شرح زیر صادر کرد:

اول: در ابتدا به ملت بحرین سالروز استقلال کشور (14 آگوست 1971) را تبریک می‌گوییم و تاکید می‌کنیم استقلال، هدف و خواست هر انسان آزاد و شریفی است. دیگر اینکه اعلام می‌کنیم جایگزین کردن یک استعمار با استعمار دیگر نتیجه اختلال در دستگاه‌های دولت به دلیل عدم حمایت از حقوق شهروندی است.

دوم: ملت‌ها و سازمان‌های منطقه در جزئیات با یکدیگر اختلاف دارند و برای اینکه کشتی در مسیر صحیحش حرکت کند در راستای توافقات کار می‌کنند اما در بحرین اختلافات در اموری اساسی است که پایه‌های دولت را تشکیل می‌دهد؛ از جمله این موضوعات «استقلال» است که تا کنون از سوی دولت تحریف شده و سعی شده تاریخ حقیقی آن یعنی 14 آگوست از بین برود. بسیاری از پرونده‌ها و مسایل اساسی دیگر هم به همین شکل است.

سوم: در نگاهی سریع می‌تواند توقفی بر بارزترین تشکیل‌دهنده‌های نظام سیاسی داشت که در همه آنها اختلافاتی شدید وجود دارد اول از همه «قانون اساسی» ؛ قانون کنونی قانون مورد خواست مردم نیست، ارتش هم ارتش مردم نیست، امنیت نیز همین طور، منافع نیز منافع مردم نیست، شهروندی هم به همین نحو...اینها هویت وطن را فروختند و «تابعیت بحرینی» را میان خارجی‌ها به حراج گذاشتند و تمامی دستگاه‌های نظامی را به دستگاه‌هایی مملو از افراد خارجی مبدل کردند کسانی که از سرزمین ما و منافعش دفاع نخواهند کرد زیر کشور خودشان نیست.

 

چهارم: آنچه اکنون در بحرین می گذرد بر همگان آشکار شده، برای هر انسان منصفی و حتی برای هر کسی که چشمانش را به روی این وقایع بسته. اکنون برای همه حجم ظلم و جنایات دولت علیه شهروندان شیعه از زن و مرد عیان شده است؛ روزنامه دهها تن از روحانیون به مراکز بازجویی فرا خوانده می‌شوند. این یک هدف قرار دادن رسمی وجود، عقیده، مناسک و واجبات مذهب تشیع و یک «داعشی‌گری» دیگر است.

پنجم: آیت‌الله شیخ قاسم یک بحرینی اصیل است و ریشه‌های اجدادش به این سرزمین برمی‌گردد، اکثر قریب به اتفاق بحرین وی را رهبر خود می‌دانند و شکی در اصالت آیت‌الله قاسم نیست. هر کسی در اصالت او شک دارد و می‌خواهد حقیقت را بداند یک «همه پرسی» برگزار کند تا اصالت مردم بحرین و گزینه‌های ملی آن و نیز اصالت و نزاهت آیت‌الله قاسم برایش مشخص شود.

در پایان اعلام می‌کنم ملت بحرین نشکسته و نخواهد شکست، هر چه می‌خواهید انجام دهید، درخواست‌ها و مطالبات مردم تغییر نخواهد کرد و عقب نخواهند نشست.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها