امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164335
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 303
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات امنیتی پنج شنبه گذشته شیخ سعید العصفور را به همراه شماری دیگر از شیعیان منطقه الدراز به اتهام آنچه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات امنیتی پنج شنبه گذشته شیخ سعید العصفور را به همراه شماری دیگر از شیعیان منطقه الدراز به اتهام آنچه  برگزاری تجمع اعتراضی غیرقانونی در این منطقه خواندند، احضار کرده بودند.
علمای بحرین در بیانیه ای با تاکید بر اینکه حکومت آل خلیفه علیه هویت ملی و مذهبی این کشور نوعی جنگ وجودی را به راه انداخته است، عنوان کردند: محاکمه هویت شیعه در بحرین در واقع محاکمه ویرانگر وطن محسوب می شود که اقدامات مربوط به آن از پیش برنامه ریزی شده است.
علمای بحرین در بیاینه ای که امروز (یکشنبه) صادر کردند، ابراز داشتند: بحرین در معرض دو تهدید قرار گرفته است: تهدید اول در زمینه تعلق به خاک گران بها است و تهدید دوم  به وابستگی یک طایفه از این وطن به دین و مذهب خود مربوط می بوشد. این دو تهدید امروز در تهدید آیت الله شیخ عیسی قاسم چهره برجسته ملی تجلی یافته است.
این علما بیان کردند: هدف قرار دادن آیت الله قاسم، عنوان جنگ وجودی حکومت علیه هویت ملی و دینی ملت به خود گرفته است؛ به گونه ای که پس از سلب تابعیت مردی از بنیانگذاران استقلال وطن و پس از نوشتن اولین قانون اساسی در شورای موسسان در سال ۱۹۷۱، هویت شهروندان هیچ ارزشی ندارد. مردی که بزرگترین نماینده ملت در اولین پارلمان کشور در سال ۱۹۷۳ بوده و دارای فضلیت حفظ صلح داخلی و همبستگی ملی در طول این سال ها بوده است.در این بیانیه همچنین آمده است: هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم تنها به اتهام برگزاری فرائض دینی از قبیل خمس، نماز جمعه و امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است.
در بیانیه یاد شده آنچه بحرین امروز در معرض ان قرار گرفته است را قضیه ای وجودی توصیف شده و همچنین آمده است: ملت و در مقدمه انها علما، به مسیر خود در راه مقاومت در برابر ظلم و فساد و مطالبه حقوق سلب شده ادامه می دهد و خواهان امنیت برای همه به دور از هدف قرار دادن مخالفان و یا طایفه و فردی دیگر از فرزندان این خاک هستند.

آخرین اخبار