امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164338
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 281
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پل رایان رییس مجلس نمایندگان در کنگره آمریکا اعلام کرد که درصدد به تعلیق درآوردن قرارداد فروش ۱.۱۵ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پل رایان رییس مجلس نمایندگان در کنگره آمریکا اعلام کرد که درصدد به تعلیق درآوردن قرارداد فروش ۱.۱۵ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان است.
وی گفت در نظر دارد با ائتلاف در بردارنده سی نفر از نمایندگان دو حزب دمکرات و جمهوری خواه امکان پیشگیری از تحقق یافتن این قرارداد را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
وی توضیح داد: عربستان شریکی است که نمی توان به آن اعتماد کرد و در زمینه احترام گذاشتن به حقوق بشر بدنام است و ما نباید در فروش فناوری پیشرفته به آنان عجله کنیم و در مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه مشارکت کنیم.
از سوی دیگر مجله فارین پالیسی خاطرنشان کرد: برای رایان کارشکنی در توافق به دست آمده میان واشنگتن و ریاض کار سخت و دشواری است به ویژه آنکه شرکت ژنرال دینامیک General Dynamics به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان در زمینه ساخت تجهیزات نظامی و ماهواره ای یکی از طرف های این قرارداد محسوب می شود.
انتظار می رود عربستان در چارچوب قرارداد مورد تایید وزارت خارجه آمریکا در اوایل هفته جاری به ۱۳۰ تانک مدل أبرامز و ۲۰ زره پوش و سایر تجهیزات نظامی دست یابد.
نمایندگان کنگره آمریکا کمتر از ۳۰ روز فرصت دارند تا مانع از اجرای این توافقنامه شوند و این تصمیمی است که به ندرت از سوی کنگره آمریکا در مورد قراردادهای تسلیحاتی اتخاذ می شود.

آخرین اخبار