امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164367
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 337
به گزارش «پیروان مــوعــود »، احمد العسیری، سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد: ما هیچ مدرسه‌ای را بمباران نکردیم. ما یک مرکز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، احمد العسیری، سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد: ما هیچ مدرسه‌ای را بمباران نکردیم. ما یک مرکز آموزش نظامی در استان صعده را هدف قرار دادیم. ما با دولت یمن ارتباط برقرار کردیم و آن‌ها به ما گفتند هیچ مدرسه‌ای در این منطقه وجود ندارد. مقری که ما آن را بمباران کردیم مرکز "الهدی" برای آموزش کودکان توسط حوثی‌ها بود.

وی با متهم کردن حوثی‌ها به عضوگیری از کودکان در جنگ یمن گفت: جنگنده زمانی که بمباران می‌کند نمی‌تواند کوچک را از بزرگ جدا کند. ما امیدوار بودیم سازمان پزشکان بدون مرز به جای اشک تمساح ریختن بر کودکان یمنی در رسانه‌ها اقداماتی را برای ممانعت از عضوگیری آن‌ها در جبهه‌های جنگ اتخاذ کند.

پزشکان بدون مرز اعلام کرده بود که 38 کودک یمنی در حملات ائتلاف عربی به مدرسه آموزش قرآن در حیدان در استان صعده واقع در شمال یمن کشته و زخمی شده‌اند.

پیش از این انصارالله از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از کودکان در حمله ائتلاف به این مدرسه خبر داده بود.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز اعلام کرد که هفت کودک یمنی در حمله هوایی به مدرسه‌ای در روستای "جمعه بن فاضل" در استان صعده کشته و 21 تن دیگر نیز زخمی شدند.

سخنگوی این سازمان اعلام کرد کودکانی که در این حمله کشته شدند بین شش تا 14 ساله بودند و همچنان عملیات بیرون کشیدن اجساد از زیر آوارها ادامه دارد.

وی از طرف‌های درگیر در یمن خواست از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری کنند.

در همین راستا بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل ضمن محکوم کردن حمله به مدرسه حیدان خواهان تحقیقات فوری درباره این حمله فاجعه‌بار شد.

وی از طرف‌های یمنی خواست اقداماتی را برای ممانعت از نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر در آینده و محافظت از جان غیرنظامیان و تأسیسات غیرنظامی اتخاذ کنند.

سازمان ملل پیشتر ائتلاف متجاوز عربی را به کشتن غیرنظامیان متهم کرده بود اما ائتلاف این مسئله را تکذیب کرد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها