امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164420
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 451
به گزارش «پیروان مــوعــود »، حجت الاسلام سید عباس شبر، رییس دایره آزادی‌های مذهبی سازمان صلح بحرین، در گفت‎وگو با شبکه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، حجت الاسلام سید عباس شبر، رییس دایره آزادی‌های مذهبی سازمان صلح بحرین، در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم، با اشاره به فشار و قلع و قمع شیعیان به دست حکومت آل‎خلیفه گفت: با بررسی تاریخ و مطالعه کشورهای منطقه به خوبی درمی یابیم که در هیچ کدام از کشورهای عربی، طائفه‎ای مانند آل‎خلیفه، بر مردم حکومت و ظلم نکرده است.

وی خواستار مقابله با اقدامات حکومت بحرین شد و افزود: آل‎خلیفه حاضر نیست با شیعیان تعامل کند و به حقوق آنان احترام بگذارد؛ چنین اندیشه و افکاری بر خلاف قوانین حقوق بشر در جهان است.

رییس دایره آزادی‎های مذهبی سازمان صلح بحرین وضعیت شیعیان در منطقه را سخت و خطرناک توصیف کرد و اظهار داشت: حاکمان کشورهای عربی نمی‎خواهند که شیعیان در منطقه زندگی کنند بر این اساس تلاش‎های بسیاری برای منزوی و خارج کردن آنان انجام می‎دهند و درپی مهاجرت اجباری شیعیان به کشورهای مانند جمهوری اسلامی ایران و عراق هستند.

وی ادامه داد: از دهه 80 میلادی فشار به شیعیان روز به روز افزایش پیدا کرد و فشار‎ها در این سال‎ها در برخی از کشور‎ها منطقه مانند کویت، امارات، احسا و قطیف به اوج خود رسید.

حجت الاسلام شبر تصریح کرد: آل‎خلیفه و آل‎سعود هر سخن، دیدگاه و یا اقدامی از پیروان هر دین و مذهبی مانند شیعیان و اهل تسنن که باشد اگر تشخیص دهد که بر خلاف اهدافش است به شدت آن را محکوم می‎کند.

وی با اشاره به تظاهرات و تحصن‎های مردم انقلابی بحرین به ویژه در 2 ماه گذشته بیان داشت: ما از مردم بحرین می‎خواهیم که همچنان به اعتراض‎های خود به صورت مسالمت آمیز ادامه دهند و با حمایت از علما اجازه ندهند که آل‎خلیفه صدمه‎ای به آنان وارد کند.

این روحانی بحرینی ادامه داد:  همه تلاش آل‎خلیفه برای منزوی کردن شیعیان بی فایده است زیرا آنان به صورت مسالمت آمیز در کنار سایر مذاهب زندگی می‎کنند و از اصالت بسیار در این کشور برخوردار هستند.

آخرین اخبار