امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164421
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 301
به گزارش «پیروان مــوعــود »، شهر همپشایر انگلیس شاهد حضور بیش از 30 هزار مسلمان از بیش از 90 کشور دنیا در کنفرانسی بود که با هدف نفی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، شهر همپشایر انگلیس شاهد حضور بیش از 30 هزار مسلمان از بیش از 90 کشور دنیا در کنفرانسی بود که با هدف نفی خشونت و محکومیت اقدامات تروریستی داعش در انگلیس برگزار شده بود.

میرزا مسرور احمد، رهبر جنبش اسلامی احمدیه که برگزارکننده این کنفرانس در انگلیس بود در این ارتباط به پایگاه MailOnline گفت: تنها چیزی که تروریست ها در حال به دست آوردن هستند نقض کامل تعالیم قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: تروریست ها دین اسلام را اجرا نمی کنند بلکه به نظر می رسد دین آکنده از نفرت و خشونت خود را اختراع کرده اند.

رفیق حیات، یکی از دست اندرکاران اصلی برگزاری این کنفرانس عظیم نیز در این ارتباط گفت: بسیاری از مردم از کشورهای دیگر از دست تروریست ها فراری شده اند و تمامی آنان اعتقاد دارند که باید تعالیم حقیقی دین اسلام را که شامل صلح و مقابله با تمامی اشکال افراط گرایی و خشونت است، دنبال کرد.

گفتنی است، اسلام دومین دین بزرگ در انگلیس به شمار رفته و تاکنون حدود ۶۰۰ مسجد و ۶۰ مدرسه اسلامی در این کشور تاسیس شده‌است.

بیشتر جمعیت مسلمانان انگلیس را مهاجرانی که در دهه‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ میلادی به این کشور آمده‌اند تشکیل می‌دهند؛ آمار دقیقی از جمعیت مسلمانان انگلیس وجود ندارد ولی با توجه به ارقام و آمار موجود حداقل جمعیت مسلمانان این کشور را ۱ میلیون نفر تخمین می زنند.

 دولت انگلیس اسلام را به عنوان یک دین به رسمیت نمی‌شناسد و تنها دین به رسمیت شناخته شده در این کشور مسیحیت پروتستان است.

آخرین اخبار
پربازدید ها