امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164442
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 280
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از شبکه خبری پرس تی‌وی، تظاهرات گسترده مردم بحرین سحرگاه روز یکشنبه (24 مرداد) پس از ادای نماز ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از شبکه خبری پرس تی‌وی، تظاهرات گسترده مردم بحرین سحرگاه روز یکشنبه (24 مرداد) پس از ادای نماز صبح با حضور هزاران تن  در منطقه دراز در نزدیکی منزل شیخ عیسی قاسم برگزار شد.

رژیم آل خلیفه در ادامه سیاست سرکوب مخالفان، شیخ عیسی قاسم را به «پول‌شویی و کمک به تروریسم» متهم و 20 ژوئن (31 خرداد) وی را از حق شهروندی محروم کرد.

بر اساس گزارش سایت مرآت دراز، بحرینی‌ها در این تظاهرات، علیه رژیم آل خلیفه شعار سر دادند و بار دیگر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم را محکوم کردند.

جلسه دادگاه شیخ عیسی قاسم که قرار بود 6 مرداد برگزار شود به‌علت عدم حضور وی به تعویق افتاد و به امروز (24 مرداد) موکول شد.

وزارت کشور بحرین مدعی است که شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود به‌عنوان روحانی برجسته برای «خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت و اختلافات فرقه‌ای» استفاده کرده است، اما این مرجع برجسته شیعی  اتهامات رژیم حاکم را بی‌اساس خوانده است.

مردم بحرین از زمان سلب تابعیت شیخ قاسم  مقابل خانۀ این روحانی تحصن کرده‌اند.

در همین حال، گزارش ها از ادامه اعتراضات و برگزاری تظاهراتی دیگر در ساعت 20:00 امشب به‌وقت محلی حکایت دارند.

شیخ عیسی قاسم که رهبر معنوی انقلاب بحرین به شمار می‌آید، پس از تأسیس کشور بحرین در سال 1971 از نجف اشرف به این کشور بازگشت و با اکثریت آراء به مجلس راه یافت و تا زمان انحلال آن، عضو مجلس ملی بحرین بود.

مرکز حقوق بشر بحرین نیز سلب تابعیت شیخ قاسم را محکوم کرده و آن را تصمیمی مستبدانه و مغایر با قوانین بین المللی دانسته است.

سیاست رژیم آل خلیفه در سرکوب معترضان و مخالفان همچنان ادامه دارد و به گزارش شبکه ستره بحرین نیروهای پلیس این کشور شامگاه شنبه با معترضان درگیر شده‌اند.

بحرین از بهمن سال 1389 صحنه برگزاری اعتراضات خیابانی مردمی است؛ تظاهرات کنندگان بحرینی اعمال اصلاحات و آزادی زندانیان سیاسی را خواستارند.

رژیم آل خلیفه با ادامه سیاست سرکوب اعتراضات، ده‌ها نفر را کشته و بسیاری از فعالان سیاسی و مخالف را به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به‌خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌اند و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

انتهای پیام/*

آخرین اخبار