امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164452
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 231
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، روزنامه رأی الیوم در سرمقاله امروز چهارشنبه خود به اقدام عربستان در بمباران دوباره بیمارستانها و مدارس یمن ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، روزنامه رأی الیوم در سرمقاله امروز چهارشنبه خود به اقدام عربستان در بمباران دوباره بیمارستانها و مدارس یمن در پاسخ به شکست مذاکرات کویت و انتقاد از موضع بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد درقبال یمن پرداخت و نوشت: نمی‌دانیم که وقتی بان کی مون گزارش‌های سازمان‌های بین المللی از جمله پزشکان بدون مرز و سازمان عفو بین الملل درباره بمباران عمدی بیمارستانها و مدارس در شمال یمن و کشته شدن کودکان غیرنظامی در جریان آنها را می‌خواند، چه احساسی خواهد داشت.

این روزنامه افزود: ما به‌طور خاص درباره دبیرکل سازمان ملل صحبت می‌کنیم که نام ائتلاف تحت رهبری عربستان در حمله به یمن را زیر فشار و تهدیدهای عربستان با حمایت آمریکا از فهرست سیاه سالانه قاتلان کودکان در جنگها و درگیریها حذف کرد.

سازمان پزشکان بدون مرز تأکید کردند که در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بیمارستان عبس در استان حجه که زیر نظر این سازمان اداره می‌شود، 14 نفر کشته و 19 نفر دیگر زخمی شدند، بین کشته‌ها شماری کودک و زن و یک پزشک بود.

این بمباران یک روز بعد از بمباران مدرسه‌ای در میدان صورت گرفت که در آن دست‌کم 10 نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

نمی‌توان تصور کرد که این بمبارانها تصادفی و بی‌هدف بوده است زیرا این چهارمین بار است که در کمتر از یک سال بیمارستانهای تحت مدیریت سازمان پزشکان بدون مرز هدف بمباران جنگنده‌های ائتلاف سعودی قرار می‌گیرد. ترزا سانکر یستووال مسئول عملیات اضطراری سازمان پزشکان بدون مرز در یمن گفت که بیمارستان مذکور در شهر عبس مملو از بیمار بود و در بخش زنان و زایمان آن 25 زن و 18 کودک تازه متولد شده بستری بودند. شمار نامشخصی بیمار و کودک نیز در بخش اورژانس درحال درمان بودند و این سازمان قبلاً موقعیت بیمارستان را به اطلاع طرف‌های درگیر رسانده بود و از آنها خواسته بود تا آن را هدف قرار ندهند.

مسئولان سعودی گفتند که درباره این بمبارانها تحقیق خواهند کرد اما تحقیقات هیچ فایده‌ای نخواهد داشت و به سرنوشت تحقیقات گذشته دچار خواهد شد زیرا سرلشکر ستاد احمد عسیری سخنگوی عملیات نظامی عربستان علیه یمن موسوم به "طوفان قاطعیت" تأکید کرد که جنگنده‌هایش اهداف نظامی و پایگاههای آموزش شورشیان را بمباران می‌کنند و این بدان معنا است که وی در روز روشن به دروغ‌گویی و گمراه کردن افکار عمومی دست می‌زند.

ملت یمن در معرض "جنایات جنگی" گسترده جنگنده‌های ائتلاف سعودی قرار دارند زیرا بار دیگر عربستان در پاسخ به فروپاشی مذاکرات کویت درباره یمن، تشکیل شورای عالی سیاسی برای اداره یمن و اولین تشکیل جلسه پارلمان یمن بعد از یک سال و نیم، راهکار نظامی را در دستور کار خود قرار داده است.

فکر نمی‌کنیم که آقای بان کی مون نام ائتلاف سعودی را بار دیگر به فهرست سیاه قاتلان کودکان در درگیری‌ها و جنگها بازگرداند؛ حتی اگر همه کودکان فقیر یمن کشته شوند زیرا عربستان به‌عنوان سنگ بنای این ائتلاف، کشوری ثروتمند است که با توان مالی گسترده خود از حمایت آمریکا برخوردار است و می‌تواند با بستن قراردادهای تسلیحاتی به واشنگتن رشوه دهد که آخرین مورد، قرارداد خرید تانک به‌ارزش یک میلیارد و دویست میلیون دلار بود.

انتهای پیام/*

آخرین اخبار
پربازدید ها