امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16446
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 115
یوسف آرمودلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چه میزان مجوز تولید برق ...

یوسف آرمودلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چه میزان مجوز تولید برق از نیروگاه‌های بادی بخش خصوصی صادر شده است، افزود: مجوز صدور تولید برق از نیروگاه‌های بادی دائم در حال تغییر است و حتی در برخی موارد انصراف از سوی بخش خصوصی را نیز شاهد هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مجوز احداث 12 هزار مگاواتی نیروگاه بادی برای بخش خصوصی صادر شده است اما متاسفانه بخش خصوصی به خاطر مسائل مالی و عدم اخذ وام از بانک‌ها نمی‌توانند توربین‌های مورد نظر را خریداری کنند.

آرمودلی با بیان اینکه ساخت توربین در داخل کشور توسط مپنا آغاز شده است تاکید کرد: عدم استقبال از سوی بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه بادی علاوه بر مشکلات اخذ وام و تحریم‌ها، پشتیبانی نشدن قوانین وضع شده است.

* واگذاری 128 مگاوات نیروگاه بادی به بخش خصوصی

رئیس سازمان انرژی‌های نو ایران در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر بخش خصوصی چه میزان برق در نیروگاه‌های بادی تولید می‌کند گفت: نیروگاه‌هایی را که ما احداث و به بخش خصوصی واگذار کردیم در حال حاضر 300 میلیون کیلووات ساعت برق تولید می‌کنند.

* بخش خصوصی هنوز نتوانسته نیروگاه بادی احداث کند

آرمودلی در پاسخ به این سؤال که آیا بخش خصوصی توانسته است نیروگاه بادی احداث کند گفت: بخش خصوصی هنوز نتوانسته است نیروگاه بادی احداث کند، بنابراین باید رویکردها تغییر کند.

وی افزود: برای موفقیت در این خصوص باید شرکت‌های توسعه‌ای ایجاد شود تا 49 درصد سرمایه را دولت و 51 درصد سرمایه را بخش خصوصی بیاورد.

*احتمال تغییر نرخ خرید تضمینی برق بادی خصوصی

وی در پاسخ به این سؤال که نرخ خرید تضمین برق از نیروگاه‌های بادی خصوصی در حال حاضر چه میزان است گفت: در حال حاضر به ازاء هر کیلووات ساعت 186.3 تومان است و احتمال اینکه این نرخ با توجه بن نرخ ارز و تورم افزایش یابد وجود دارد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها