امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164464
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 384
برخی ظهور و برپايي دولت حق را فقط وابسته به اراده و خواست پروردگار می دانند و می پندارند مردم هيچ نقشي در ظهور ندارند. در حالی که ظهور با خواست و تمايل جمعيِ انسان‌ها پيوستگی مستقيم دارد.

به گزارش پیروان مـوعـود؛ برپايي هر انقلابي با اسباب عادي به مقدمه‌ها و زمينه‌هاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي نياز دارد، از اين‌رو هرگز نمي‌توان گفت انقلاب حضرت مهدي عليه السلام با توجه به عمق و گستردگي آن، در سطح جهان، بدون آمادگي افکار عمومي، براي پذيرش اين تحول بزرگ برپا گردد.

 

حجت الاسلام خدامراد سلیمیان در کانال تلگرامی خود در این رابطه می نویسد:

بر خلاف باور برخي  که پديده ظهور امام عصر عجل الله فرجه و برپايي دولت حق وي را فقط وابسته به اراده و خواست پروردگار مي دانند و می پندارند مردم هيچ نقشي در ظهور ندارند، ظهور امام مهدی عليه السلام با نوع خواست و تمايل جمعيِ انسان‌ها پيوستگی مستقيم و پيوندي ناگسستنی دارد.

 

بی‌ترديد تحقق ظهور به اراده الهي وابسته است، اما خواست حکيمانه پروردگار بزرگ به نوع رویکرد مردم و خواست همگانی و فراهم‌شدن زمينه‌هاي ظهور، مشروط است. و خداوند با توجه به اين خواست و مصلحت کلي بشر، سرنوشت آنان را تدبير مي‌کند و حتميت مي‌بخشد.

 

ظهور مهدي موعود عليه السلام به عنوان بزرگترين پديده طبيعي مربوط به همين انسان‌ها و جامعه جهانی، به نوع رفتار جامعه بشری وابسته است، به همين سبب انتظار فرا رسيدن آن، از رویکردها و کارکردهاي کلي و تلاش‌هاي زمينه‌ساز پيروان آن حضرت عليه السلام براي از بين‌بردن موانع، جدا نيست. 

 

روشن است که چنين پديده‌اي به سبب‌ها و مقدمه‌هاي عادي مانند زمينه های مساعد، همراهان نيرومند و ياران ويژه نياز دارد. بنابراين، شکل گيری انقلاب جهاني مهدي موعود عجل الله فرجه بر پايه اين نظريه، پيش از هر چيز به اراده توده‌هاي بزرگ انساني وابسته است و حضرت مهدي عجل الله فرجه در اين کار بزرگ به آمادگی جهانی و نيز ياران ويژه، نياز دارد.                     

 

گرچه آن حضرت (عج) در آغاز قيام، با موانع فراوان و مقاومت دشمنان، روبه‌رو مي‌شود، اما بر اثر زمينه های موجود و رشد افکار عمومي، موانع به سرعت رفع خواهد شد و بشرِ خسته از ستم و تشنه عدالت، ديدن آرمان‌هاي فطري خود در سيماي حکومت حضرت مهدي عجل الله فرجه به پيشواز طرح نظام عدل جهاني، خواهد رفت.

 

به بيان ديگر، برپايي هر انقلابي با اسباب عادي به مقدمه‌ها و زمينه‌هاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي نياز دارد، از اين‌رو هرگز نمي‌توان گفت انقلاب حضرت مهدي عليه السلام با توجه به عمق و گستردگي آن، در سطح جهان، بدون آمادگي افکار عمومي، براي پذيرش اين تحول بزرگ برپا گردد.

 

اگر خواستار ظهور حضرت مهدي عجل الله فرجه و دگرگوني در جهانيم، رخداد ظهور نيز در انتظار کارهای پيشين ما و زمينه‌سازي‌هاي لازم است. اگر مردم جهان از ستم، نابرابری، تباهی، ناامني و... خسته شده‌اند و صلح، امنيت، عدالت و رشد و تعالي‌ را مي‌خواهند، باید زمينه‌هاي پذيرش اين تحول بنيادي را در خود  پديد آورند.

 

حضرت مهدي عجل الله فرجه تا هنگامي که آهنگ عدالت‌خواهي فضاي عمومي جامعه را پُر نکند، هم‌چنان در پرده غيبت در انتظار خواهند نشست چرا که ظهور پاسخی است از طرف خداوند به نياز جامعه جهانی برای برپايي حکومت عدل و قسط و نه تحميل بر آنها.                                               

 

آخرین اخبار
پربازدید ها