امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164505
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۹
تعداد بازدید: 239
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نبرد جنوب شهر حلب، برخلاف حمله دیروز ارتش سوریه، شاهد عدم جابه‌جایی خطوط درگیری طرفین است.صبح چهارشنبه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نبرد جنوب شهر حلب، برخلاف حمله دیروز ارتش سوریه، شاهد عدم جابه‌جایی خطوط درگیری طرفین است.
صبح چهارشنبه نیروهای جبهه مقاومت موفق به پیشروی به طرف دانشکده‌های نظامی شده و توانستند با کمک جنگنده‌های روس و یگان موشکی و توپخانه‌ای علاوه بر شکستن خطوط دفاعی تروریستها درگیریها را به داخل دانشکده بکشانند.
پیشروی ناموفق ارتش سوریه
همزمان تروریستها از ترس از دست دادن این منطقه راهبردی بسرعت تعداد زیادی از تک تیرندازان خود را در سطح ساختمان‌های دانشکده و حتی منطقه راهبردی «الراموسة و ارتفاع المشرفة و ارتفاع السریتل» مستقر کرند که موجب توقف عملیات گردید بطوریکه در اثر این حملات سرتیپ «دیب بزی»  رئیس دانشکده فنی هوایی که از فرماندهان عملیات محسوب می شد کشته شد.
جدیدترین خبرهای حلب؛ تلفات جیش‌الفتح بالاست
اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  جدیدترین خبرهای حلب؛ تلفات جیش‌الفتح بالاست  
به گزارش بین الملل فارس، نیروهای جبهه مقاومت برای کاهش فشار و حل این مشکل، اقدام به پیشروی جزئی در منطقه «العامریة» در شمال الراموسة کردند که چندان موفق نبود.
ساختمانهای موجود در دانشکده فنی هوایی دارای ارتفاع بیشتری نسبت به دانشکده توپخانه و مناطق اطراف داراد و همین دلیل است که تروریست ها اشراف کاملی بر منطقه دارند.
برخی از رسانه‌ها خبر از پاکسازی دانشکده فنی هوایی و پیشروی نیروهای مقاومت به عمق دانشکده توپخانه دادند که این خبر درست نیست.
در خصوص مجتمع آپارتمانی 1070 نیز عملیات پاکسازی به کندی صورت می‌گیرد و همچنان حدود پاکسازی از 90 درصد روز گذشته فراتر نرفته است. از همه مهتمر اینکه ارتباط تروریستها از  منطقه «الحکمة و الراشدین 5 » وحتی مناطق شمالی روستای المشرفة به طرف دانشکده‌ها تقریبا قطع شده است.
آمار دقیقی از شهادت نیروهای مقاومت در دسترس نیست اما تلفات تروریست‌ها طی سه روز گذشته بیش از 100 کشته و زخمی از گروههای تروریستی جیش الفتح شامل «نورالدین زنکی، احرار الاشام و جیش فتح الشام (جفش)‌ یا همان جبهه النصره و حزب ترکستانی» بوده است.
حملات مجدد ارتش سوریه به محورهای دیگر
بعد از پیشروی ناموفق دیروز، از دیشب نیروهای متحد جبهه مقاومت (ارتش سوریه، نیروهای دفاع مردمی نبل والزهرا، مقاومت عراق، حزب الله لبنان و مستشاران ایرانی) حملاتی را با پشتیبانی جنگنده‌های روس در حدفاصل مناطق  «الصنوبرات تا السابقیه» در جنوب غربی حومه شهر حلب انجام دادند.
پیشروی نیروهای مقاومت در محدوده ارتفاع صنوبرات
این حملات تا نیمه شب گذشته ادامه داشت و بیشترین درگیریها در محدوده ارتفاع الصنوبرات بود. از صبح امروز این حملات ادامه یافت و از ساعتی قبل نیروهای مقاومت مواضع تروریستها را در صنوبرات، شهرکهای «القراصی و العماره» و ارتفاع العماره هدف قرار دادند و پیشروی جبهه مقاومت در این محورها هم چنان ادامه دارد.
یک منبع میدانی در گفت‌وگو با بین الملل فارس گفت: تروریستها بشدت از مواضع خود دفاع می کنند و در تلاش هستند مناطق تحت اشغال خود را حفظ کنند.
تلفات تروریستهای جیش الفتح در منطقه به دلیل حملات ناگهانی نیروهای جبهه مقاومت بسیار زیاد گزارش شده است.
کشته شدن چند سرکرده برجسته تروریستها
دهها تروریست از جمله چند سرکرده به نامهای «محمد عبدالکریم الدغیم فرمانده بارز فیلق الشام، «محمد دکمه» از فرماندهان ارشد میدانی گروهک «فاستقم کما اُمرت»، ابومحمد النشمی، ابواحمد السوری و ابو البراء الحموی از سرکرده‌های برجسته گروهک جیش الایمان کشته شدند.
به گزارش بین الملل فارس، در روزهای اخیر نیروهای مقاومت عملیاتی را برای پاکسازی جنوب غرب شهر حلب آغاز کردند اما به دلیل تجمع بیش از هفت هزار تروریست در این مناطق، درگیریها ادامه یافت.
نیروهای مقاومت درصدد هستند با مشتعل کردن جبهه جنوب شهر حلب تمرکزها تروریستها را بهم بریزند تا با پراکنده شدن آنها راه برای عقب راندن تروریستها باز شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها