امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16452
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 100
محمود نجفی سهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع حق مسکن و خواروبار کارگران در سال جاری اظهار داشت: در جلسات ...

محمود نجفی سهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع حق مسکن و خواروبار کارگران در سال جاری اظهار داشت: در جلسات گذشته با دیگر شرکای اجتماعی خود در این رابطه به نتیجه نرسیدیم و قرار بود که در هفته جاری، جلسه برای این موضوع برگزار شود اما تاکنون خبری از آن نیست.

وی افزود: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه گذشته شورای عالی کار پیشنهاد کرد نمایندگان کارفرمایی و کارگری برای رسیدن به نظری مشترک، جلسه‌ای دوجانبه برگزار کنند اما به دلایلی این جلسه نیز منتفی شد.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار تصریح کرد: گزارشی در خصوص افزایش هزینه‌های تولید و بنگاه‌ها از سوی کارفرمایان به وزیر تعاون کار و رفاه ارائه شد و اکنون بیش از آنچه برای دستمزد سال جاری تعیین شده، هزینه‌های کارفرمایان افزایش یافته و این استدلال به نوعی مورد قبول مسئولان بود.

این فعال کارفرمایی تأکید کرد: این محاسبات به صورت علمی و براساس واقعیت‌های موجود بنگاه‌های اقتصادی مطرح شده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به گزارش ارائه شده عنوان کرد که این موضوع باید بررسی شود.

به گفته نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، موضوع افزایش حق مسکن و خواروبار کارگری باید منتفی شود، چون هزینه‌های تولید با این موضوع نیز مجدداً افزایش خواهد یافت.

نجفی سهی عنوان کرد: نمایندگان کارفرمایی در این رابطه با نمایندگان کارگری تفاهمی ندارند و باید این موضوع براساس منطق و شرایط موجود اقتصاد درنظر گرفته شود و نباید شرایط به گونه‌ای باشد که به تولید لطمه وارد شود.

این نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار از برگزاری جلسه شورا ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: در جلسات نیز رویکرد کارفرمایان همین گونه خواهد بود و اکنون نیز این موضوع بلاتکلیف مانده است.

به گزارش فارس، افزایش حق مسکن و حق خواربار کارگران که از چند ‌ماه پیش با پیشنهاد نهادهای کارگری و موافقت دولت، در شورای‌ عالی کار مطرح شده، هنوز در این شورا به تصویب نرسیده تا کارفرمایان به هدف خود برای عدم‌ افزایش هزینه‌ها در بسته دستمزد نزدیک‌تر از کارگران باشند.

از سوی دیگر انجمن‌های صنفی کارگری درخواست احیای بن خرید کارگران را ارائه کرده‌اند.

با وجود طرح پیشنهاد افزایش 10هزار تومانی حق مسکن و رشد 15هزارتومانی حق خواربار توسط وزارت کار و پیگیری نمایندگان کارگری، کارفرمایان مخالفت جدی خود را با آن اعلام کرده‌اند و حاضر به موافقت با درخواست 2 گروه دیگر نشده‌اند. این موضوع در چندین جلسه شورای‌عالی کار مطرح شده اما هنوز کارفرمایان حاضر به پذیرش آن نشده‌اند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها