امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164523
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۰
تعداد بازدید: 192
به گزارش پیروان مــوعــود؛ سربازان ارتش ملی لیبی به سوی «ناحیه 1»، آخرین ناحیه تحت کنترل داعش در شهر ساحلی «سرت» در حال ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ سربازان ارتش ملی لیبی به سوی «ناحیه 1»، آخرین ناحیه تحت کنترل داعش در شهر ساحلی «سرت» در حال پیشروی هستند. این در حالی است که نقاط کلیدی مجاور این ناحیه توسط این نیروها تصرف شده است.

نیروهای وفادار به دولت توافق ملی، دولت مورد تایید بین المللی در لیبی، می گویند که یک گام دیگر تا بازپس گیری کامل شهر سرت از داعش فاصله دارند. این نیروهای اعلام کردند که نقاط کلیدی مرکز شهر سرت در کنترل آن ها قرار گرفته است.

این نیروها که عموما از اهالی شهر مصراته هستند، بعد از تصرف کامل ناحیه 2 در روز سه شنبه، پیشروی به سوی ناحیه 1 را که هنوز تحت کنترل داعش است، آغاز کرده اند. «رضا عیسی»، سخنگوی نیروهای وفادار به دولت به خبرگزاری رویترز گفت که ناحیه 2 آزاد شده است:

" نقاط مجاور (ناحیه 1) اکنون به طور کامل در کنترل نیروهای ماست و با وجود مقاومت سنگین تک تیراندازان داعش و تله های انفجاری در حال پیشروی هستیم."

پیشروی یک روز بعد از پایان پاکسازی سایر نقاط آزاد شده از عناصر باقی مانده داعش و مین ها آغاز شده است.

داعش سال گذشته شهر «سرت»، زادگاه معمر قذافی رهبر سرنگون شده لیبی، را تصرف کرد. به این ترتیب 250 کیلومتر از خط ساحلی لیبی بر کرانه مدیترانه در کنترل این گروه تروریستی قرار گرفت. نیروهای متحد دولت توافق ملی، که مورد حمایت سازمان ملل است، از ماه می عملیات بازپس گیری سرت را آغاز کرده اند.

از 1 آگوست، جنگنده های آمریکایی پشتیبانی هوایی این نیروها را با بمباران مواضع داعش آغاز کرده اند. باراک اوباما اعلام کرده که کمک به نیروهای متحد دولت لیبی برای بیرون کردن داعش از سرت، جزیی از " ملاحظات امنیت ملی" آمریکاست.

لیبی بعد از سقوط قذافی در 2011، دچار آشوب شده است، چرا که دسته های سیاسی با پشتیبانی گروه های شبه نظامی وابسته به خود در حال جنگ بر سر قدرت هستند. در حال حاضر دست کم دو دولت در لیبی به مرکزیت طرابلس و طبرق مدعی حاکمیت لیبی هستند.

منبع: مشرق

برچسب ها: دژ,داعش,سقوط
آخرین اخبار