امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16453
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مشعل پانزدهمین پالایشگاه گاز کشور با نام پالایشگاه ثامن‌الحجج(ع) روشن ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مشعل پانزدهمین پالایشگاه گاز کشور با نام پالایشگاه ثامن‌الحجج(ع) روشن شد.

براساس این گزارش، مشعل بزرگترین طرح ذخیره‌سازی گاز کشور در منطقه شوریجه استان خراسان رضوی واقع شده است، روز گذشته با تزریق گاز به این پالایشگاه روشن شد.

مسعود سامی‌وند مدیرعامل شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی در جمع خبرنگاران گفت: پس از راه‌اندازی مخزن ذخیره‌سازی گاز در سراجه قم مخزن ذخیره سازی شوریجه به نام ثامن‌الحجج(ع) مزین شده است، به عنوان دومین طرح ذخیره‌سازی در کشور و بزرگترین طرح ذخیره‌سازی در خاورمیانه مطرح شد که خوشبختانه شاهد روشن شدن پالایشگاه این مخزن ذخیره‌سازی هستیم.
 


 

وی ادامه داد: گاز مورد نیاز برای این مخزن از طریق خط لوله ترکمنستان و همچنین بخشی از آن از طریق پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد تأمین می‌شود، به طوری که در مرحله اول روزانه 10 میلیون متر مکعب گاز به این پالایشگاه تزریق خواهد شد که می‌توان در فاز اول 20 میلیون متر مکعب گاز برداشت کرد، اما در فاز دوم و با افزایش دوبرابری ظرفیت تزریق گاز، میزان برداشت از این مخزن نیز دوبرابر می‌شود که بر این اساس می‌توان گفت، با راه‌اندازی کامل مخزن ذخیره‌سازی گاز شوریجه، ایران از واردات گاز ترکمنستان بی‌نیاز می‌شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار