امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164538
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 243
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از واشینگتن اگزمینر، سناتور تندرو آریزونای آمریکا در تازه ترین حمله ی خود به دولت اوباما به پرداخت نقدی ۴۰۰ میلیون ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از واشینگتن اگزمینر، سناتور تندرو آریزونای آمریکا در تازه ترین حمله ی خود به دولت اوباما به پرداخت نقدی ۴۰۰ میلیون دلار از بدهی های این کشور به ایران اشاره کرد و چنین پرداختی را باج دهی آشکار دولت اوباما برای آزادی زندانیان خواند. 

جان مک‌کین در بیانیه‌ای به اذعان وزارت خارجه آمریکا به منوط شدن پرداخت بخشی از بدهی به ایران، به آزادی اتباع آمریکا که در تهران زندانی بودند اشاره کرد و افزود: « اذعان وزارت امور خارجه چیز تازه‌ای نیست، بلکه تاییدی است بر اینکه دولت اوباما به حامی شماره یک تروریسم در دنیا باج داد و تلاش کرد آن را تکذیب کند. و در دو هفته ی گذشته، سیاست دیرینه آمریکا که بر باج ندادن در هیچ شرایطی قرار داشت بواسطه این دولت به سخره گرفته شد و بدین ترتیب جان آمریکایی‌ها در معرض خطر قرار گرفت.» 

این سناتور تندروی آمریکایی در ادامه مدعی شد: « این تازه‌ترین نمونه از ناکامی های دولت اوباما در قبال ایران است. دولت اوباما برای تحمیل توافق هولناک هسته‌ای با ایران داستان‌سرایی کرد و از ایران به خاطر دستگیری غیر قانونی ده ملوان آمریکایی تقدیر به عمل آورد. برخورد با ملوان‌ها نقض آشکار قوانین بین المللی بود.» 

وی افزود: « فقط با گذشت زمان مشخص می‌شود که دولت اوباما برای جلب نظر دشمنان ما در ایران تا کجا پیش رفته است.»

وزارت خارجه روز پنج شنبه گفت از ۴۰۰ میلیون دلار استفاده کرده تا از آزادی زندانی های آمریکایی از ایران اطمینان پیدا کند؛ اما جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه گفت مذاکرات درباره پرداخت باقیمانده بدهی هیچ ربطی به زندانیان آمریکایی در ایران نداشت. 

پیشتر ، هم کاخ سفید و هم وزیر خارجه آمریکا ارتباط میان پرداخت نقدی با آزادی زندانیان را تکذیب می کردند. این پرداخت نقدی بخشی از یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار بود که قرار بود برای پایان دادن به دعوی حقوقی بلندمدت دو کشور صورت گیرد. منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار
پربازدید ها