امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164539
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 243
به گزارش پیروان مــوعــود؛ تظاهرات کنندگان افغانستانی با اعتصاب در مرز چمن پرچم پاکستان را به آتش کشیدند که بعد از آن مرز مشترک بسته و نیروهای ارتش ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ تظاهرات کنندگان افغانستانی با اعتصاب در مرز چمن پرچم پاکستان را به آتش کشیدند که بعد از آن مرز مشترک بسته و نیروهای ارتش به حالت آماده‌باش درآمدند.

از یک سو مردم بلوچستان در اعتراض به سخنان مودی نخست وزیر هند مشغول تظاهرات نزدیک مرز چمن بودند که افغانستانی‌ها با برپایی تظاهرات خود را به منطقه اسپین بولدک رسانده و پرچم پاکستان را به آتش کشیدند.

اعضای شرکت کننده در هر دو تظاهرات با هم درگیر شده و به سمت یکدیگر سنگ پرتاب کردند که سبب شکستن شیشه‌های ساختمان‌های اطراف شد.

به گزارش داون، نیروهای مرزی پاکستان علیه افغانستانی‌هایی که تظاهرات می‌کردند وارد عمل نشدند و فقط به بستن مرز مشترک اکتفا کردند.

تظاهرات کنندگان افغانستانی پیشروی کرده و با گرفتن پرچم پاکستان از یکی از تظاهرات کنندگان پاکستانی آن را به آتش کشیدند.

تظاهرکنندگان افغانستانی سعی کردند از مرز عبور کنند اما نیروهای مرزی قبل از این مرز مشترک را بسته بودند.

در حال حاضر تمام مرزهای مشترک با افغانستان بسته شده و ارسال تدارکات نیز متوقف شده است.

روزانه حدود 15 هزار کامیون در مرز چمن تردد می‌کنند این در حالی است که کلام الدین یکی از بازرگانان پاکستانی عنوان کرد حتی به یک خودرو اجازه عبور از مرز داده نشده و ارتش اعلام کرده تا دستور از مقامات بالا صادر نشود مرز بسته خواهد بود.

نیروهای ارتش پاکستان با اعزام نیروهای اضافی در مرز مشترک با افغانستان به حالت آماده باش درآمده‌اند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها