امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164551
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 272
به گزارش پیروان مــوعــود؛ برخی از رسانه‌های افغانستان گزارش کردند که طالبان پس از حملات متعدد، شهرستان «حصارک» ولایت ننگرهار را ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ برخی از رسانه‌های افغانستان گزارش کردند که طالبان پس از حملات متعدد، شهرستان «حصارک» ولایت ننگرهار را تصرف کردند.

ساکنان محلی می‌گویند که طالبان در مرکز این شهرستان، 6 پاسگاه امنیتی و یک پایگاه نظامی و فرمانداری این شهرستان را تحت کنترل خود دارند.

«رحمت الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در این باره اظهارداشت: طالبان در شهرستان ازره ولایت لوگر و حصارک ولایت ننگرهار فعالیت گسترده‌ای دارند و این مناطق از لحاظ استراتژیک اهمیت ویژه‌ای برای امنیت کابل دارد و اگر طالبان برنامه حمله به پایتخت را داشته باشند، مطمئنا از این دو شهرستان به آن حمله خواهند کرد.

همچنین گروه طالبان حملات خود در ولایت قندوز، و شهرستانهای «خان‌آباد» و «چهاردره» این ولایت در شمال افغانستان را افزایش داده است.

«محمد یوسف ایوبی» رئیس شورای ولایتی قندوز در شمال افغانستان چند روز قبل اعلام کرده بود که طالبان مسلح به دوکیلومتری مرکز شهرستان امام صاحب رسیده‌اند و جنگ شدیدی میان نیروهای امنیتی و نظامی افغان با افراد وابسته به این گروه ادامه دارد.

ایوبی اظهار داشت: اگر به شهرستان امام صاحب توجه نشود این شهرستان سقوط خواهد کرد، این در حالیست که هم‌اکنون 80درصد از مناطق ولایت قندوز تحت کنترل طالبان است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار