امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164557
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 230
به گزارش پیروان مــوعــود؛ نارندرا مودی، نخست وزیر هند در ماه ژوئن نشستی با کارشناسان و اندیشکده‌های آمریکایی داشت که همزمان با برنامه‌های ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ نارندرا مودی، نخست وزیر هند در ماه ژوئن نشستی با کارشناسان و اندیشکده‌های آمریکایی داشت که همزمان با برنامه‌های کمپین دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون صورت گرفته بود.

روزنامه واشنگتن پست با گذشت حدود یک ماه از این نشست گزارشی منتشر کرده و به مسائل بیان شده در این نشست غیر علنی پرداخته است: در اوایل ماه ژوئن یکی از مشاوران سیاست خارجه ترامپ در جلسه کارشناسان عالی رتبه سیاست خارجه واشنگتن با مودی حضور داشت که در این دیدار به تحسین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و ترامپ پرداخت.

در ادامه این گزارش آمده است: این مشاور،‌ کارتر پیگ، پوتین را به عنوان فردی قدرتمندتر و قابل اعتمادتر از رئیس جمهوری فعلی آمریکا مورد تحسین قرار داده است و پس از آن به تاثیرات مثبت ریاست جمهوری ترامپ بر روابط با آمریکا پرداخته است.

یک ماه بعد، پیگ با اظهاراتی بار دیگر کارشناسان سیاست خارجه را شوکه کرد در حالی که در مسکو به شدت از سیاست‌های آمریکا انتقاد می‌کرد.

کمپین کلینتون روز گذشته با استفاده از این گزارش ادعا کرد که اعضای کمپین ترامپ ارتباطاتی با دولت پوتین دارند.

کمپین کلینتون با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: کارتر پیگ، مشاور حامی پوتین سیاست خارجه ترامپ، شغل‌اش را بر توافق با شرکت نفت دولتی روسیه بنا نهاده و همین ماه گذشته به مسکو سفر کرده است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار