امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164561
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 226
به گزارش پیروان موعود،  در پی اعلام ممنوعیت استفاده زنان مسلمان از لباس اسلامی شنا در 10 بخش فرانسه، مقامات شهر نیس نیز استفاده از این نوع پوشش ...

به گزارش پیروان موعود،  در پی اعلام ممنوعیت استفاده زنان مسلمان از لباس اسلامی شنا در 10 بخش فرانسه، مقامات شهر نیس نیز استفاده از این نوع پوشش شنا را ممنوع اعلام کردند.
بنا به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، مقامات شهر نیس ضمن اعلام ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی توسط زنان مسلمان اعلام کردند که سواحل این شهر باید عاری از تمامی انواع نمادها و سمبل‌های مذهبی باشد.
بر اساس این گزارش، مقامات شهر نیس طی حکمی پوشیدن لباس شنای اسلامی در سواحل این شهر را ممنوع اعلام کردند.
شهردار شهر کن فرانسه نخستین شهرداری بود که در روز 27 ژوئیه گذشته با استفاده زنان از این نوع لباس شنا مخالفت کرد.
نشریه فرانسوی لوپاریزین روز چهارشنبه گذشته گزارش داد که برای نخستین بار سه زن طی هفته جاری در سواحل شهر کن در منطقه آلپ ماریتیم در جنوب فرانسه به دلیل استفاده از این نوع لباس شنا به پرداخت جریمه 38 یورویی محکوم شده‌اند.
لباس شنای اسلامی نوعی لباس شنا برای زنان است که توسط «احدا زانتی» در شرکتش به نام احیدا طراحی شده است. این لباس شنا تمام بدن بجز صورت، کف دست و پاها را می‌پوشاند تا حجاب اسلامی برای زنان مسلمانی که علاقه به شنا کردن دارند فراهم شود.
اعلام ممنوعیت استفاده از لباس شنای اسلامی برای زنان مسلمان در حالیست که قانون ممنوعیت استفاده زنان از پوشش روبنده در فرانسه نیز در 11 اکتبر سال 2010 و در دوران ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور وقت فرانسه به تصویب رسید و شش ماه بعد یعنی در 11 آوریل 2011 به مرحله اجرا درآمد. از زمان اجرایی شدن آن طرح نزدیک به 1600 مورد جریمه در این رابطه اعمال شده است.
فرانسه که بزرگترین جمعیت مسلمان اروپا را دارد، نخستین کشور اروپایی است که قانون ممنوعیت پوشش روبنده در آن اجرایی شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها