امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164564
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 253
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یگانهای پشتیبانی مردمی کُرد و گروه موسوم به «آسایش» در حسکه واقع در شرق سوریه با ارتش این کشور ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یگانهای پشتیبانی مردمی کُرد و گروه موسوم به «آسایش» در حسکه واقع در شرق سوریه با ارتش این کشور درگیر شدند.
این درگیریها برای چهارمین روز پیاپی ادامه دارد و در مرکز این شهر و شماری از مناطق اطراف آن صورت گرفت.
این درگیریها تا کنون هیچ گونه تغییری در محدوده کنترل نیروهای کُرد و ارتش سوریه نداشته است. از بامداد جمعه (روز گذشته) نیز شدت درگیری در مرکز شهر، منطقه «النشوه» و مناطق نزدیک به راه «الفیلات الحمر» افزایش یافته است.
بنا بر این گزارش، شامگاه روز گذشته نیز زمزمه هایی از آتش‌بس تازه ای به گوش می‌رسید که می‌تواند تنش موجود درشهر را کاهش دهد.
در همین راستا، جنگنده های سوری چندین مقر و مرکز تجمع نظامی یگانهای مردمی و آسایش را در مدرسه «السیاحه» ، چهار راه «صباغ» و مناطق «مرشو، البانوراما و تل حجر» هدف قرار دادند.
برخی از منابع میدانی حاضر در حسکه نیز اخبار نیروهای آسایش درباره حمله جنگنده های ائتلاف موسوم به ضد داعش آمریکا به مواضع ارتش سوریه را تکذیب کردند.
به گفته این منابع، نیروهای سوری در آماده باش کامل هستند تا پاسخ هر گونه حمله و تجاوزی را بدهند.
در همین راستا، ارتش سوریه در بیانیه‌ای بسیار متفاوت، اعلام کرد که اقدامات شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (آسایش) با محاصره شهر حسکه و بمباران آن و حمله به مواضع ارتش سوریه در این شهر خطرناک است و باعث شده که چند غیر نظامی کشته شوند.
ارتش سوریه در این بیانیه تأکید کرد که نیروهای آسایش همگام با تلاشهایی که برای کنترل این وضعیت و بازگرداندن ثبات صورت گرفت، حرکت نکردند و این مسئله سبب شد که ارتش نیز با پاسخ مناسب، مراکز تجمع افراد مسلحی را هدف قرار دهد که مسئول چنین اقدامات جنایتکارانه ای هستند.
الاخبار در پایان گزارش داد، در گیری در منطقه النشوان، العمران، اطراف البرید الجدید و میدان مرشو به کشته شدن ۱۷ غیر نظامی منجر شد و در پی آن ۴۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. این درگیریها همچنین سبب شد که ۱۶۵۰ تُن پنبه در انبارهای «غویران» نیز طعمه حریق شود.
برخی از منابع حاضر در الحسکه اعلام کردند که نیروهای آسایش زمینهای کشاورزی را به آتش کشیده‌اند و سعی دارد تنش ایجاد کند. از این روی مردم این مناطق، در حال فرار از مناطق درگیری هستند، ولی از شامگاه روز گذشته آرامش نسبی در جبهه های درگیری برقرار شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها