امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164569
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 223
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «صادق خان» شهردار مسلمان لندن که مذهبش در خلال مبارزات انتخاباتی مورد هجمه قرار گرفته بود، از ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «صادق خان» شهردار مسلمان لندن که مذهبش در خلال مبارزات انتخاباتی مورد هجمه قرار گرفته بود، از شعارهای اسلام‌هراسانه «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری امسال، انتقاد دارد.
بر اساس گزارش روزنامه «یو‌اس‌ای‌تودی» صادق خان در انتقادات خود گفته که ترامپ با اظهاراتش و القای ضدیت میان اسلام و غرب، به تحقق اهداف تروریست‌های داعش کمک می‌کند.
شهردار لندن که معتقد است دیدن صحنه‌های همزیستی مسالمت‌آمیز مسلمانان با پیروان دیگر مذاهب در غرب می‌تواند ذهنیت ترامپ را تغییر دهد، گفته: «واقعاً مشتاقم که دونالد ترامپ به لندن بیاید زیرا ظاهراً به وی اینگونه القاء شده که ارزش‌های لیبرال غربی با جریان فکری غالب در میان مسلمانان همخوانی ندارد.»
صادق خان در ادامه گفته: «من از او می‌خواهم که به لندن بیاید و با مسلمانان لندنی که همزمان عاشق هویت بریتانیایی، لندنی و مذهب خود هستند، ملاقات کند.»
شهردار لندن مثال‌هایی از داخل جامعه آمریکا هم آورده و گفته: «برخی دوستان و خویشاوندان من در آمریکا هستند و همزمان به آمریکایی و مسلمان بودن خود افتخار می‌کنند. او (ترامپ) باید قبول کند که با ایجاد این ذهنیت که بین غرب و جریان فکری غالب در میان مسلمانان، درگیری وجود دارد، ناخواسته به آلت دست داعش تبدیل شده است. این درگیری اصلاً وجود خارجی ندارد.»
صادق خان که اجدادش در خلال جنگ هند و پاکستان به انگلیس مهاجرت کردند، اواسط اردیبهشت امسال به نمایندگی از حزب کارگر به عنوان شهردار لندن انتخاب شد.
«زاک گلداِسمیت» رقیب محافظه‌کار وی، در خلال انتخابات ادعا کرد که صادق خان با افراط‌گراهای مسلمان در ارتباط بوده و سعی دارد که این ارتباط را مخفی کند.
گلداسمیت در مقاله ای آتشین که در نشریه «ساندِی» چاپ شد، نوشته بود: «آیا ما واقعاً می‌خواهیم کنترل بهترین شهر دنیا را به حزب کارگر که افراد مرتبط با تروریست‌ها را دوست خود می‌داند، بدهیم؟»

آخرین اخبار