امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16461
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دبیر کمیته بهداشت، درمان و امور امدادی ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دبیر کمیته بهداشت، درمان و امور امدادی ستاد اعیاد شعبانیه با بیان اینکه بیمارستان سیار عاشقان ولایت که با هدف ارائه خدمات درمانی مناسب به زائران و مسافران دیروز و امروز در محدوده صحن اصلی مسجد مقدس  جمکران برپا است، گفت: در روز نخست فعالیت 649 نفر با مراجعه به این بیمارستان مورد درمان قرار گرفتند.

محمد جواد باقری انجام پذیرش 12 بیمار اورژانسی و بدحال و 20 مورد بخیه، پانسمان، سوختگی و آتل، 21 مورد آزمایش و ارائه خدمات درمانی تخصصی، مامائی، ارائه دارو و گرفتن نوار قلب را از جمله اقدامات درمانی انجام شده در این بیمارستان برشمرد و افزود: در این مدت 174 نفر از مراجعه کنندگان به این بیمارستان بستری شده و هشت بیمار نیز به سایر بیمارستان‌های سطح شهر اعزام شدند.

وی فضای این بیمارستان و اطراف آن را سه هزار متر مربع اعلام کرد و گفت: بیمارستان سیار عاشقان ولایت شامل 11 کانکس و 11 چادر امدادی بزرگ است که به صورت شبکه‌ای و از طریق راهروها به هم مرتبط می‌شوند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی قم با بیان اینکه تمام بخش‌های تخصصی اولیه یک بیمارستان از جمله آزمایشگاه، داروخانه، اتاق عمل سرپایی، بخش‌های بستری، ICU و سایر بخش‌ها در این بیمارستان سیار در نظر گرفته شده است، افزود: 100 تا 150 نیروی انسانی شامل پزشک عمومی و متخصص، کارشناس پرستاری، ماما و سایر نیروهای درمانی و پشتیبانی مورد نیاز در هر شیفت فعالیت دارند.
انتهای پیام/2258/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها