امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16462
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 77
احمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: فلوراید از جمله موادی است که به تقویت دندان کمک می‌کند. متخصص دندانپزشکی کودکان ...

احمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: فلوراید از جمله موادی است که به تقویت دندان کمک می‌کند.

متخصص دندانپزشکی کودکان گفت: در افرادی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمی‌کنند و از مواد قندی به مقدار زیاد استفاده می‌کنند، استفاده از فلوراید می‌تواند نقش حفاظتی در قبال پوسیدگی‌های دندان ایفا کند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: برای هر گروه سنی‌ می‌توان از فلوراید استفاده کرد، فقط روش استفاده متفاوت است.

وی افزود: برای کودکان در گروه سنی زیر 3 سال نیز می‌توان از فلورایدتراپی استفاده کرد به شرطی که دندان در معرض شدید پوسیدگی قرار گرفته باشد یعنی لکه‌های سفید رنگی روی دندان دیده شود یا دندان روند سیاه‌شدن را در پی‌ داشته باشد.

متخصص دندانپزشکی کودکان تصریح کرد: در این گروه سنی از وارنیش فلوراید استفاده می‌کنیم و در سنین بالای 3 سال هم مدل‌های دیگری مانند کف فلوراید، ژل یا وارنیش کاربرد دارند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در کودکان بالای 6 سال می‌توان از دهان شویه نیز استفاده کرد.

جعفری در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه میزان مجاز مصرف فلوراید چقدر است، گفت: فلورایدتراپی را 3 تا 4 بار در طول سال می‌توان انجام داد اما دهان‌شویه را باید هر هفته بکار برد.

متخصص دندانپزشکی کودکان ادامه داد: برای استفاده از دهان شویه باید 10 سی‌سی از آن را به مدت یک دقیقه در دهان نگهداشت.

وی تصریح کرد: استفاده از دهان‌شویه از 7سالگی به بالا و به میزان یکبار در هفته به کلیه افراد توصیه می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها