امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16463
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 63
عفت شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: زنان ما در حال حاضر باید خانه را اداره کنند و در کنار نقش مادری عده‌ای نیز شاغل در ادارات و یا مشغول ...

عفت شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: زنان ما در حال حاضر باید خانه را اداره کنند و در کنار نقش مادری عده‌ای نیز شاغل در ادارات و یا مشغول به ادامه تحصیل هستند بنابراین اوقات فراغت به معنایی که زمان بدون برنامه ریزی و آزاد را در اختیار داشته باشند وجود ندارد پس باید برنامه ریزی کنیم که از وقت موجود چگونه به بهترین نحو استفاده کنیم و زمان در اختیار را با مثبت‌ترین کارها پربار کنیم که بتواند زندگی ما را ساماندهی کند.

وی ادامه داد: زمانی نیز اوقات فراغت برای دانش‌آموزان تعریف می‌شد در حالیکه با این کلمه موافق نیستم فراغت در اینجا به معنای فراغت از چه چیزی به‌کار برده می‌شود؟ مگر اینکه فراغت از زندگی مدنظر باشد که این موضوع متصور نیست و انسان بنا به فرمایش قران کریم جز سعی و کوشش چیز دیگری نیست و اگر سعی و کوشش را از انسان بگیرند دیگر چیزی از انسان باقی نمی ماند، پس ما برای بانوان و جوانان نباید اوقات فراغت تعریف کنیم بلکه باید برای زمانی که در اختیار زنان و جوانان قرار دارد برنامه‌ریزی دقیق انجام شود که ورزش، تفریح، آسایش و کار در آن لحاظ شود.

مشاور امور بانوان وزارت ارشاد تصریح کرد: زنان، دختران و جوانان ما نباید به این فکر باشند که دستگاهی به عنوان متولی برای اوقات فراغت آنها برنامه ریزی کند و زمان آنها را با برنامه‌های خود تنظیم کند و این اقشار خودشان باید تنظیم برنامه کنند و با توجه به برنامه‌هایی که خودشان درنظر می‌گیرند امکانات دستگاه‌ها را با خواسته‌های خود بسنجند و ببینند امکانات کدام دستگاه می‌تواند برای آنها کارساز و اثر بخش باشد.

شریعتی خاطرنشان کرد: نباید خلاقیت و قوه ابتکار جوانان و زنان را بگیریم و به دنبال دستگاه متولی امر باشیم بلکه باید اعتماد به نفس، قدرت و اثر بخشی را به جوانان القا کنیم و آنها باید خودشان را با امکانات تطبیق دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون شرایط برای غنی سازی اوقات فراغت در تمام زمینه‌های فرهنگی و ورزشی وجود دارد، مگر در گذشته که ما دارای میراث فرهنگی منحصر به فردی بودیم دستگاه خاصی متولی اوقات جوانان و زنان بود بلکه خود آنها با ابتکار عمل غنی سازی زمان خود را انجام می‌دادند.

شریعتی خاطرنشان کرد: مسأله اوقات فراغت باید درست تبیین و نیازها به خوبی درک شود و مدیریت و برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت بر عهده خود این افراد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها