امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164631
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۵
تعداد بازدید: 207
به گزارش پیروان موعود، خبرنگار خبرگزاری آناتولی ترکیه در عراق شامگاه یک شنبه از کشته و زخمی شدن چندین تن در پی وقوع انفجار انتحاری در برابر حسینیه ...

به گزارش پیروان موعود، خبرنگار خبرگزاری آناتولی ترکیه در عراق شامگاه یک شنبه از کشته و زخمی شدن چندین تن در پی وقوع انفجار انتحاری در برابر حسینیه شیعیان در شهر مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور خبر داد.

با این حال، رسانه های خبری اقلیم کردستان از جمله پایگاه خبری «خندان» از زخمی شدن دو نیروی امنیتی و یک شهروند غیر نظامی در نتیجه انفجار انتحاری در برابر حسینیه امام جعفر صادق (علیه السلام) در محله شیعه نشین «الواسطی» در جنوب شهر کرکوک خبر دادند.

در همین راستا نیز، سرلشکر «هلو نجات»، مسئول نیروهای امنیتی حزب دمکرات کردستان عراق (KDP) در کرکوک در گفت و گو با خندان اعلام کرد که عامل انتحاری این انفجار یک نوجوان ۱۴ ساله بوده و پیش از آن که خود را به داخل حسینیه امام صادق (علیه السلام) برساند، خودش را منفجر کرده و در نتیجه آن نیز سه تن زخمی شدند و به حسینیه نیز آسیب رسیده است.

در همین حال، سرتیپ «سرحد قادر»، فرمانده پلیس شهرستان ها و بخش های استان کرکوک نیز در گفت و گو با خندان تاکید کرد که عامل انتحاری با استفاده از کمربند انفجاری قصد حمله به حسینیه مذکور را داشته اما پیش از آن از سوی نیروهای امنیتی مسئول محافظت حسینیه هدف تیراندازی قرار گرفته و در نتیجه خود را بیرون از آن منغجر کرده است.

این در حالی است که سرتیپ «سعد معن»، سخنگوی وزارت کشور عراق نیز با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که نیروهای نگهبان حسینیه امام صادق (علیه السلام) از ورود عامل انتحاری به داخل آن جلوگیری کردند با این حال وی خود را بیرون از حسینیه منفجر کرده و در نتیجه آن نیز چهار نفر از جمله دو نیروی امنیتی زخمی شدند.

از سوی دیگر، پایگاه خبری السومریه نیوز نیز از یک منبع امنیتی آگاه در کرکوک که خواست نامش فاش نشود، نقل کرد که نیروهای پلیس شامگاه یک شنبه موفق شدند یک عامل انتحاری ۱۴ ساله را در نزدیکی اداره آموزش و پرورش در محله «تسعین» واقع در مرکز این شهر دستگیر کنند و کمربند انفجاری وی را نیز خنثی سازند.

به گفته منبع مذکور، عامل انتحاری دستگیر شده در تلاش بود تا خود را در میان غیر نظامیان حاضر در محله تسعین منفجر کند که یک محله تجاری به شمار می آید و شماری از ادارات دولتی و امنیتی را نیز در بر می گیرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها