امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164662
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 269
به گزارش «پیروان مــوعــود »، حجت الاسلام و المسلمین «حاج قربان غلامپور» از روحانیون فعال دینی و فرهنگی شهر هرات توسط نیروهای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، حجت الاسلام و المسلمین «حاج قربان غلامپور» از روحانیون فعال دینی و فرهنگی شهر هرات توسط نیروهای امنیت ملی این شهر به اتهامات واهی دستگیر شد.

حجت الاسلام غلام پور که مقسّم شهریه آیات عظام خامنه ای و سیستانی در حوزه های علمیه هرات و امام جماعت یکی از مساجد این شهر می باشد به اتهام جاسوسی و ارتباط با ایران دستگیر شده است.

چندی است که فعالان فرهنگی و مذهبی شیعه در افغانستان از سوی مقامات دولتی این کشور بدون دلیل و با اتهامات بی اساس بازداشت شده و مورد بازجویی قرار می گیرند.

چند روز پیش حجت الاسلام و المسلمین «سید یونس علوی» یکی از ائمه جماعات شهر هرات پس از اقامه نماز مغرب و عشا در راه بازگشت از مسجد از سوی افراد ناشناس ترور شد.

در پی شهادت حجت الاسلام «سید یونس علوی» حجت الاسلام والمسلمین «سیدعیسی حسینی مزاری» در بیانیه ای اظهار داشت: چه اینکه عواملی از نهادهای امنیتی، از یکسو به خاطر تغافل، تساهل و یا کم کاری سعی ندارند امنیت شهروندان را به طور مطلوب و حتی نسبی تامین کنند و بلکه موجب می گردند که شخصیتی مثل حجت الاسلام والمسلمین سید یونس علوی در اثر ترور از سوی افراد ناشناس به شهادت برسد که این حادثه و حوادث ازین دست ضعف جدی نیروهای امنیتی ولایت هرات را نشان می دهد و این درحالی است که حضور و فعالیت امثال آقای علوی در هرات باعث رشد و پیشرفت مردم و ارتقای ضریب امنیتی شهر می شوند و نیروهای امنیتی وظیفه جدی دارند که به خصوص مواظب جان شخصیتهای خدومی مثل آقای علوی باشند و تامین امنیت آن ها در اولویت قرار بگیرد اما ما می بینیم که نسبت به چنین شخصیتهایی که هرکدامشان به عنوان سرمایه گران بهای اسلامی و ملی محسوب می گردند بی اهتمامی صورت گرفته، به راحتی می گذارند تا وجود مبارک شان در خون خود بغلطد.

آخرین اخبار
پربازدید ها