امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164684
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 234
به گزارش پیروان مــوعــود، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت کنترل تپه راهبردی «ام القرع» را در حومه جنوبی حلب به دست گرفت و به این ترتیب یک ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت کنترل تپه راهبردی «ام القرع» را در حومه جنوبی حلب به دست گرفت و به این ترتیب یک قدم دیگر به سمت آزادسازی دانشکده‌های نظامی نزدیکتر شد.

بر اساس این گزارش، آزادی تپه ام القرع بعد از درگیری‌های سنگین با گروه‌های مسلح و چهار روز حملات سنگین جنگنده‌های سوریه و روسیه به مواضع تروریست‌ها، صورت گرفت.

یک کارشناس نظامی گفت: با آزادسازی تپه ام القرع ارتش سوریه با استفاده از برتری آتش می‌تواند مسیر یک کیلومتری را که افراد مسلح توانسته بودند به سمت محله‌های شرقی باز کنند، مسدود کند و منطقه الراموسه را به محاصره خود درآورد و راه امداد رسانی را به سمت خان طومان مسدود کند. افراد مسلح از خان طومان برای حمله به مناطق جنوب غربی حلب استفاده می‌کنند.

این کارشناس گفت که بعد از تسلط بر ام القرع فشار بر تروریست‌ها زیاد خواهد شد و کنترل بر این تپه، آزادسازی دانشکده‌های نظامی را تسریع می‌کند.

همچنین برخی اخبار از آغاز عملیات نیروهای ویژه مقاومت و ارتش سوریه به سمت دانشکده‌های نظامی خبر می‌دهند و همزمان حملات توپخانه‌ای و موشکی به مواضع تروریست‌ها در «معراته»، «الراشیدن»، «خان طومان» و «خلصه» ادامه دارد.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار