امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16476
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 75
حسین یحیایی‌ در گفت‌وگو با خبنرگار جامعه فارس اظهارداشت: معضلات و مشکلات اقتصادی سال‌های اخیر تمامی فعالیت‌های جامعه را تحت تاثیر قرار داد که از این ...

حسین یحیایی‌ در گفت‌وگو با خبنرگار جامعه فارس اظهارداشت: معضلات و مشکلات اقتصادی سال‌های اخیر تمامی فعالیت‌های جامعه را تحت تاثیر قرار داد که از این حیث نیز مطبوعات کشور مستثنا نبودند.

مدیرمسئول روزنامه تفاهم با بیان اینکه در دو سال گذشته مطبوعات به لحاظ محدودیتهای اقتصادی، دوران سختی را پشت سر گذاشتند، افزود: بر همین اساس به دنبال گرانی کاغذ، افزایش هزینه‌های حمل و نقل و توزیع مطبوعات طی همین سالها شاهد کاهش تیراژ و صفحات مطبوعات بودیم.

وی در ادامه به گفته وزیر ارشاد مبنی بر تعلق فقط 30 درصد یارانه در سال جاری به مطبوعات اشاره کرد و یادآور شد: باید گفت که این یارانه کفاف خرج و هزینه‌های مطبوعات را نمی‌دهد و امیدواریم که دولت یازدهم به مطبوعات از منظر جدید و بهتری بنگرد و معضلات آنها را از جمله محدودیت‌های اقتصادی بر طرف کند.

یحیایی همچنین بیان داشت: طی سالهای گذشته مقرر شد که به منظور تامین کاغذ مطبوعات، ‌ارز مبادله‌ای یا ارز مرجع تخصیص داده شود اما عملاً هیچ‌یک از این دو گزینه تحقق نیافت.

این فعال عرصه رسانه با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای باز در کنار رعایت خط قرمزها در مطبوعات افزود: لازم است که مسئولان دستگاه‌های مختلف در حوزه نقد پذیری و تعامل کمی آستانه تحمل خود را بالا ببرند و به دنبال درج اخبار و گزارشات در مطبوعات سریعاً در جهت توقیف مطبوعات اقدام نکنند.

یحیابی خاطرنشان کرد: البته در این زمینه در دولت دهم کمی با پیشرفت روبرو بودیم به طوریکه در دولت دهم توقیف مطبوعات در مقایسه با دوره‌های گذشته به حداقل رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها