امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164800
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۸
تعداد بازدید: 327
به گزارش پیروان مــوعــود؛ شمار زیادی از عناصر مسلح شهر داریا در ریف غربی دمشق خودشان را به ارتش سوریه تسلیم کرده‌‌اند. همزمان ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ شمار زیادی از عناصر مسلح شهر داریا در ریف غربی دمشق خودشان را به ارتش سوریه تسلیم کرده‌‌اند. همزمان گزارش‌هایی از موافقت اولیه گروهی از این عناصر به خروج از این منطقه منتشر شده است که قرار است تحت نظارت سازمان ملل به یک منطقه نظامی عاری از درگیری منتقل شوند تا مذاکرات نهایی در این‌باره انجام شود.

منابع آگاه اعلام کردند، بعد از مذاکرات روز چهارشنبه میان هیات دولت سوریه و گروهی مسلح موسوم به «گردان‌های شهدای اسلام» و گروهک تروریستی حاضر در شهر داریا، توافقی امضا شد که به موجب آن عناصر مسلح با تحویل سلاح‌های‌‌شان، تسلیم ارتش سوریه شدند و با نظارت سازمان ملل از این شهر به شمال سوریه منتقل شدند.

در تحولی دیگر، عناصر گروه تروریستی «جیش الاسلام» 5 کودک را از به اصطلاح «زندان توبه» در شهر «دوما» در غوطه شرقی آزاد کردند. تروریست‌ها این کودکان را 3 سال پیش هنگام ورودشان به شهرک «کارگری عدراء» در ریف دمشق بازداشت کرده بودند.

گزارش‎ها از تحولات میدانی سوریه نیز حاکی است نیروهای دفاع مردمی، نیمه شب گذشته عملیاتی تهاجمی به سمت «مزارع الریحان» همجوار با شهر «الشفونیه» یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های گروه‌های تروریستی در ریف شرقی دمشق صورت دادند تا بدین ترتیب مقدمه ورود به مرکز شهرک الریحان و پیشروی به شهر دوما، که مرکز ثقل گروه تروریستی جیش الاسلام در ریف دمشق محسوب می‎شود، هموار کنند.

برخی گروه‌های تروریستی از جمله جیش الاسلام خواستار اتحاد علیه پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی شده‌اند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها