امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164809
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۸
تعداد بازدید: 384
به گزارش پیروان مــوعــود؛ دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی مسئول بخش ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی مسئول بخش اعظم تلفات غیرنظامیان در جنگ یمن است. 

«زید ابو رعد» مسئول حقوق بشر سازمان ملل در این بیانیه تأکید کرده است که باید موارد گزارش‌شده مبنی بر نقض قوانین جنگی از سوی طرفین، مورد تحقیق قرار بگیرد. 

بنا بر اعلام این نهاد، از آغاز عملیات عربستان سعودی در یمن، دستکم 3799 غیرنظامی کشته شده‌اند که دلیل مرگ اغلب آن‌ها حملات ریاض بوده است. 

به نوشته خبرگزاری رویترز، در گزارش سازمان ملل جنبش انصارالله و نیروهای وفادار به «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق یمن هم به استفاده از راکت و بمب‌های ضدنفر در مناطق مسکونی متهم شده‌اند. 

در بخشی از بیانیه سازمان ملل آمده است: «مواردی که از سوی دفتر رصد شده، نشان می‌دهد که حملات هوایی به تنهایی بزرگترین عامل تلفات بوده‌اند. طولانی شدن مدت درگیری، ریسک فاجعه‌بار نابودی نظام‌مند یمن را به شدت افزایش داده است.»

ابو رعد با بیان اینکه تحقیقاتی که عربستان سعودی وعده انجام آن‌ها را داده بود، نتیجه‌ای در بر نداشته، تحقیق بین‌المللی در مورد موارد «نقض شدید» حقوق بشر و قوانین بین‌المللی در یمن را خواستار شده است. 

سال گذشته «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل نام عربستان را در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار داد، اما تنها چند روز بعد تحت فشار ریاض، نام سعودی‌ها را از این فهرست خط زد. وی بعدا اذعان کرد عربستان تهدید کرده بود در صورت باقی ماندن نامش در فهرست سیاه، کمک‌های مالی خود به سازمان ملل را قطع می‌کند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها