امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164952
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۳
تعداد بازدید: 262
به گزارش پیروان موعود، روزنامه رای الیوم طی سرمقاله روز دوشنبه خود نوشت: «انفجار انتحاری در عدن که به کشته شدن بیش از 60 تن از نیروهای منصور ...

به گزارش پیروان موعود، روزنامه رای الیوم طی سرمقاله روز دوشنبه خود نوشت: «انفجار انتحاری در عدن که به کشته شدن بیش از 60 تن از نیروهای منصور هادی انجامید، طرح ابتکاری جان کری طی نشست چهار جانبه در جده را تحت الشعاع قرار داد.»

این روزنامه در ادامه نوشت: «این حمله تروریستی به شدت منصور هادی را آزار داد؛ چرا  که عدن را پایتخت موقت دولت خود قرار داده است. همانطور که مایه آزار ائتلاف سعودی و امارات عربی هم شد، چون که مسئولیت تأمین امنیت عدن بر عهده این کشور است.»

رای الیوم در ادامه سرمقاله خود نوشت: «داعش مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت و اعلام کرد که یک انتحاری با خودروی بمبگذاری شده به مرکز آموزش نظامی نیروهای منصور هادی حمله کرده است. این حمله بزرگترین حمله تروریستی است که طی 17 ماه از تجاوز به یمن توسط داعش صورت می گیرد.»

این روزنامه در ادامه نوشت: «حوثی ها و همپیمان آنها در یمن بارها گفته اند که جنوب یمن بعد از حمله ائتلاف سعودی به کانون حملات داعش و القاعده تبدیل شده است. البته این سخن حوثی ها در مقایسه با زمان شدت گرفتن حملات سعودی بعد از شکست مذاکرات کویت، منطبق با واقعیت است.»
 
رای الیوم افزود: «حوثی ها طرح جان کری را رد کردند چون این طرح فرصت را به سعودی می دهد تا امنیت را به شهرهای جنوبی خود بازگرداند. همانطور که فرصت خوبی برای نیروهای منصور هادی است تا مناطقی را که در سیطره آنها از لحاظ نظامی شکست خوردند را تحت سیطره خود درآورند.»

 
این روزنامه افزود: «حمله داعش به عدن نشان داد که داعش نه تنها در عدن بلکه در همه جنوب یمن حضور قوی دارد و زنگ خطر را برای همه طرف های درگیر در جنگ یمن به صدا درآورده است. طرح جان کری هم از اساس به مسئله حضور داعش در جنوب یمن اشاره ای نداشته است.»

برچسب ها: زنگ خطر,داعش
آخرین اخبار
پربازدید ها