امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16496
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 120
سیدعلی جمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس از عملیاتی شدن طرح دستبند شناسایی بیمار در سطح مراکز درمانی تأمین اجتماعی تابعه این اداره کل با ...

سیدعلی جمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس از عملیاتی شدن طرح دستبند شناسایی بیمار در سطح مراکز درمانی تأمین اجتماعی تابعه این اداره کل با همکاری دفتر راهبری سیستم های سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.

وی درباره جزئیات و اهمیت استفاده از دستبند شناسایی بیمار در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی گفت: با توجه به اهمیت شناسایی صحیح بیمار قبل از انجام تمامی اقدامات درمانی نظیر عمل جراحی، خونگیری، تزریق داروها و به منظور به حداقل رساندن اتفاقات ناخواسته ناشی از عدم شناسایی صحیح بیماران، طرح استفاده از دستبند شناسایی در تمامی مراکز درمانی تابعه این اداره کل و همچنین کلیه مراکز درمانی سازمان با همکاری دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی عملیاتی شده است.

جمالیان یادآور شد: دستبند شناسایی بیمار برای شناسایی دقیق بیماران در تمامی مراحل درمان و پیشگیری از بروز خطا طراحی شده و بیمارستان ها و مراکز درمانی با بهره گیری از این طرح می توانند سرعت و کیفیت خدمات خود را در مراحل پذیرش و شناسایی بیماران افزایش دهند.

وی درخصوص نحوه استفاده از این دستبند نیز تصریح کرد: تمامی بیماران اعم از بیماران بستری و آنهائی که در بخش اورژانس بصورت سرپائی بستری و مورد معالجه قرار می‌گیرند، می‌بایستی از طریق دستبند مذکور شناسایی شوند و این امر جهت تامین اهداف ایمنی بیمار صورت می گیرد.

مدیر کل درمان تأمین اجتماعی همچنین به انواع دستبند شناسایی بیماران اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر دونوع دستبند شناسایی بیماران وجوددارد یکی چاپی و دیگری دستنویس. که دستبند دستنویس در دورنگ سفید و قرمز در دسترس بوده و هر دو رنگ در اندازه‌های مختلف برای نوزادان، اطفال و بزرگسالان طراحی شده و موجود است و همچنین دستبندهای چاپی سفید رنگ نیز در اندازههای مختلف در حال استفاده بوده و تنها نوع قرمز رنگ آن در حال حاضر در اندازههای بزرگسالان دردسترس است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها